Wpis z mikrobloga

"Konkretna gierka" - wszyscy streamerzy dzisiaj, nawet nie mogli zagrać na żywo tylko musieli oglądać swoje wcześniejsze gry, do tego brak jakiegokolwiek odtwarzacza demek w grze pokazującego możliwości silnika gry. Brawo Riot za cudowny marketing.

Co do tego że oglądanie gry vs. granie w nią. Skoro ma to być gra e-sportowa, to raczej słabo że gra podczas oglądania szybko się nudzi. Po prostu tępo akcji jest za wolne, dopiero danie x1.25 na Youtube coś pomaga.

Większość umiejętności z tych pokazanych dupy nie urywa - flesze, granaty dymne i mołotovy. Pomijam to że postaci się nie da rozpoznać z daleka po modelu, co jednak w grach tego typu jest bardzo ważne (TF 2 i OW dobitnie to pokazują).

I tak szczerze to wydaje mi się że ani aim, ani gamesense nie mają tutaj jakiegokolwiek znaczenia, bo ta gra nie ma żadnej głębi.

#valorant #riot
  • 19
@TheJaster: do tego nie ma żadnego grona odbiorców bo z csa oprócz casuali którym wszystko jedno nikt na to nie przejdzie a gracze lola w większości raczej nie przepadają za strzelankami
@Arekt: Jak przejdą z innych strzelanek to osoby z lola to będą i tak zniechęcone bo będą mocno jechani na początku dopóki nie rozróżni się rankingowo.
@Arekt: grono jest calkiem spore. Same pol banki ludzi grajacych w rainbowsix to w wiekszosci gracze csa, ktorym sie znudzilo samo bieganie i strzelanie i potrzebowali jakiejs dodatkowej mechaniki na miare drugiej dekady tego wieku. Ja tez sie w to wliczam, CS mi sie znudzil po kilku k godzin przez bardzo duza powtarzalnosc. Zreszta czego oczekiwac, mapy od 2003 roku zmienily sie co najwyzej kosmetycznie, caly czas tylko granaty i bieganie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arektg: Znaczy gra na pewno znajdzie jakieś grono odbiorców, ale jak duże ono będzie i jak długo się ono przy niej utrzyma?

Ale prawda jest taka że kogo Valorant może przyciągnąć:
- gracze OW - nie
- gracze Counter-Strike - może ktoś się skusi
- gracze LoLa - też raczej nie
- gracze Rainbow Six - być może
@TheJaster: @Norskee: tylko w rainbowa jak patrzyłem w statystyki steam średnio było mniej niz 100k w jednym czasie więc ciężko im będzie zagrozić csowi który ma około 900k ostatnio nawet do miliona wskoczyło
@Norskee: ale i tak nie wiem czy tak chętnie ludzie wybiorą cukierkowa grafikę która moim zdaniem jest ohydna porownujac np do fortnite z realistycznej grafiki fizyki itd
@Norskee: powiedziałem tak nie patrząc pierwsze na statystyki bo pamiętam, że ta gra kilka miesięcy temu nie przekraczała 100k na steam ale widzę, że teraz gra w to więcej osób ale to i tak jest malo ważne bo nawet jakby połowa osób przeszła na tego valorant to to jest jakieś 100k osób więc troche brakuje do miliona w csie
@Arekt: jakby polowa przeszla to by bylo dobre 250k osob, bo patrzysz na sam steam

250k to na steamie juz wychodzi top 3 a graczy sam zobaczysz bedzie duzo wiecej. Tutaj peknie milion jak nic. Ludzie co im sie fortnite znudzil tez moga grac w valoranta, ci ktorym sie OW znudzil tez moga grac w valoranta

Z kazdego po trochu i banka bedzie jak nic na luzie

A wez jeszcze pod
@Norskee: a co do tego jak gra jest reklamowana i jakie liczby robi na twitchu to wystarczy porównać sobie do apexa który miał to samo i każdy wie jak sie teraz trzyma ta gra