Wpis z mikrobloga

Mam kolejny wordpressowy problem:( W menu na stronie mam buttony z odnośnikami do różnych podstron (np. strona główna, artykuły). Do strony głównej podpiąłem oczywiście plik index.php metodą a href i jak klikam guzik to rzeczywiście za każdym razem przenosi mnie do strony głównej. Tą samą metodą podpiąłem do guzika artykuły plik articles.php, który wcześniej stworzyłem, ale niestety jak w niego klikam to za każdym wyświetla się komunikat "Nie znaleziono obiektu!". Co mam zrobić? Pomóżcie Mirki #wordpress #php #webdesign #webdev #pytaniedoeksperta
  • 31
@pendeho: tak

@npsr: dzięki jak zwykle:) Tylko chce do każdej podstrony z menu zrobić coś w tym stylu (żeby będąc w danej podstronie jej nazwa wyświetlała się na inny kolor jak przy hoverze)

php<br/
if (isfrontpage()) {

echo '';

} else {

echo '';

}

?>
@GoonSquad:

do pliku functions.php wrzuć coś takiego:

php<br/
function registergoonsquadmenus() {

registernavmenus( array(

'topmenu' => ('Menu główne', goonsquad')

) );

}

add
action( 'init', 'registergoonsquadmenus' );

?>

Teraz w header.php (czy gdzie tam masz to menu:

php<br/
if(hasnavmenu('topmenu')) {
_

wpnavmenu(array('themelocation' => 'topmenu', 'container' =>'div', 'containerclass' => 'nav','menuclass' => 'nav'));

}

?>

Powinno wypluć coś
@GoonSquad:

php<br/
function registergoonsquadmenus() {

registernavmenus( array(

'topmenu' => ('Menu główne', goonsquad')

) );

}

add
action( 'init', 'registergoonsquadmenus' );

?>

do functions.php (wcześniej zapomniałem myślników w nazwie funkcji :P)
@GoonSquad:

po pierwsze: http://pastebin.com/D9K1xrLL mam nadzieję, że się nigdzie nie walnąłem :) ( @maciejkiner zrobił byś coś, żeby ludzie mogli rozmawiać też w normalnym języku :) )

Możesz na kilkanaście różnych sposobów ;) Jeśli to są strony statyczne to dodajesz stronę w panelu jak człowiek. Na pasku adresu znajdziesz jej ID.

Najprościej można zakładać pliki page-3.php , page-10.php i tak dalej :) page-ID.php w każdym razie ;)

Oczywiście o wiele lepiej
@GoonSquad: normalnie: skoro będziesz dodawał wpisy na bieżąco to:

wpisy/kategorie dodaj nową. Do niej dodajesz posty a potem wygląd/menu i tam się bawisz :)

Uwaga, puste kategorie się mogą nie wyświetlać w menu :P Jest gdzieś tam opcja do tego :)
@GoonSquad: każdy kiedyś zaczynał :) Szukaj tutoriali w sieci, jest tego masa. Jak byś się uparł i był super leniwy to możesz nawet posklejać rozbudowaną stronę z gotowych fragmentów (nie polecam :P), no ale jakieś podstawy php by się przydały, żebyś przynajmniej wiedział co z czym można zjeść :)