Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi maseczkami w końcu? Nosić czy nie nosić? Pytam bo ze względu na moją wadę serca jestem w grupie ryzyka jeśli chodzi o #koronawirus. A już nie wytrzymuje w domu i chce iść dziś na spacer (z babcią bo 15 lvl here).

I czy w ogóle mogę na spacer iść czy mnie za to nie zgarną?

Będziemy iść oczywiście w odstępie od siebie i do lasu, gdzie nikt nie chodzi.

Założyć te rękawiczki i maseczkę czy nie trzeba?

#pytamsie #koronawirus #zdrowie
  • 17
  • Odpowiedz
@M-ever: Jak wiesz, że jesteś w grupie ryzyka a już nie możesz na dupie wysiedzieć to załóż tą maskę i rękawiczki. Dużo nie stracisz a ma spore szanse na uratowaniem Ci życia. Też jestem w grupie ryzyka i już prawie miesiąc z domu się nie ruszam praktycznie
  • Odpowiedz
@robertx: ja chyba jednak nigdzie nie pójdę, bo siedzę na balkonie i widzę, że połowa osiedla pomyślała że w lesie nikogo nie będzie. Kupa ludzi się tam kieruje. Posiedzę w domu. :( boję się :(
  • Odpowiedz
@M-ever: czy chroni noszącego jest dość zagmatwane, ilu lekarzy tyle opinii, zależy od rodzaju maseczki itp, jeśli masz taką ffp3, na pewno pomaga, ale nie chroni w 100% . Jednak każda maska nawet taka z majtek na 100% chroni ludzi w twojej okolicy, czyli ty niczym ich nie zarazisz lub przynajmniej mocno zmniejszysz ryzyko
  • Odpowiedz
@washingtonplx: i tak nigdzie nie idę, bo widzę że dużo ludzi idzie do tego lasu. Wszyscy pomyśleli jak ja, że tam nikt nie chodzi. Posiedzę w domu, tylko na balkon wyjdę. :/
  • Odpowiedz
@M-ever: Wstań sobie jutro o 4 rano i wtedy idź, nie będzie nikogo. Albo dobrze wieczorem. #!$%@? dostaniesz siedząc cały czas w mieszkaniu, nie wiadomo ile to jeszcze potrwa - przy zachowaniu środków bezpieczeństwa tak z dwa razy w tygodniu na Twoim miejscu bym sobie wychodził
  • Odpowiedz