Wpis z mikrobloga

Mirki, zastanawiam się czy nowe przepisy pozwalają mi na wpuszczenie do mieszkania 2 osób celem zamontowania kilku nowych mebli. Zamówiłam je kilka miesięcy temu i termin montażu wypadnie lada moment-czy to już podchodzi pod zgromadzenie powyżej dwóch osób? Moi sąsiedzi są różni, może trochę bez sensu się spinam, ale teraz nie do końca wiem jak interpretować niektóre kwestie. W temacie przemieszczania się też mam wątpliwości-czy mogę jechać 200 km do bliskich dostarczyć im jakieś maseczki, zakupy jeśli w samochodzie będą dwie osoby, nie jest to dojazd do pracy, do apteki, nie wiem czy można podciągnąć pod opiekę nad bliskimi. Pomuszcie (,) #przepisy #prawo #koronawirus #covid19 #policja
  • 3
@Likenavy: nie no ja pisalem zartobliwie, juz nie robmy takich wygibasow, jak dwoch kolesi przyjdzie zmontowac meble, to zachowaj 2m odleglosci, nie sciskaj sie z nimi itp i bedzie ok, takie scisle przestrzeganie prawa jest smieszne, bylo juz milion przykladow idiotyzmu tego prawa (2m odstepu na spacerze z zona/mezem, a potem spanie razem itp.)

Ale... co do sasiada, zalezy co masz na mysli "milion", ale jezeli robotnicy nie maja maseczek i