Wpis z mikrobloga

Wiecie dlaczego "nauczycielki" prowadzące lekcje w #tvpis popełniały rażące błędy? Bo nie mogły spojrzeć na podręcznik, tak jak to robią prowadząc zajęcia z uczniami. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przeciętna lekcja wygląda tak - pytanie ucznia o regułki z podręcznika przez nauczyciela, który wlepia gały w książkę. Następnie czytanie podręcznika, potem przepisywanie go do zeszytu i zakuwanie na pamięć regułek, których uczniowie nie rozumieją.

Patrząc na nauczycieli #tvpis i doświadczenia wielu uczniów, myślę, że dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie kontrolnych testów dla nauczycieli, odbywających się przynajmniej raz na kilka lat.

#takaprawda #heheszki #bekazpodludzi #bekazpisu
  • 12
@Morgana_: Dobra rozumiem twoja frustracje,że popełnialy błędy i to podstawowe ale jest to efekt wynagrodzeń. Kto normalny będzie się starał dla tak słabo oplacanej pracy. Woźna w szkole zarabia wiecej niż młody nauczyciel.
Jak byś sie czuła poświęcajac conajmniej 8 lat zycia(w liceum trzeba zacząć ogarniać temat aby zdać maturę i sie dostać na studia). A taka Marzena miala #!$%@? ,podpisuje sie krzyżykiem obleci mopem hol i cyk zarobi więcej.
Obecnie
@BaronGaultier: To może warto byłoby się postarać w momencie gdzie te lekcje będą wyświetlane w telewizji. Tak, aby ludzie zwrócili uwagę, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Lepiej odwalić taką szopkę i dziwić się czemu mało zarabiają. Tak na prawdę to współczuje prawdziwym nauczycielom, bo te lekcje w TVPis tylko im zaszkodziły.
@Blaw: Dobra nie chce mi się dyskutować, #!$%@? niech #!$%@?ą za 500zł bo madki też tyle dostają za wychowywanie dziecka. To ich zmotywuje, tak samo jak zmotywuje #!$%@? uczelnie do nie wypluwania masy niedouczonych ludzi w zamian za opłacenie czesnego( ECTS się zgadzają więc jest git)
@BaronGaultier: Zarobki sprząteczek : 2500 brutto
Zarobki nauczycieli 2020 – średnie wynagrodzenie
3 338 zł brutto dla nauczyciela stażysty,
3 707 zł dla nauczyciela kontraktowego,
4 806 zł dla nauczyciela mianowanego,
6 141 zł dla nauczyciela dyplomowanego.

Rozumiem, że w Twoim wypadku Twoja stronniczość jest mocno uwarunkowana z jakiegoś powodu (żona,matka?).
@Blaw: A sprawdziłeś ile zajmuje awansowanie? Ile to jest netto? Stronniczość jest z tego względu, że kończyłem kierunek pedagogiczny na normalnej uczelni ale zmieniłem branże. A i wracając do awansu nie jest on z automatu i musi cię ktoś na niego przyjąć, musisz mieć opiekuna i takie tam inne pierdoły.
Jakby nie patrząc nauczyciel odpowiada często za 20+ osób a pani sprzątaczka za mopa i ajaxa. Nauczyciel powinien posiadać większą wiedzę