Wpis z mikrobloga

Ej serio nie można we dwie osoby np. iść i zrobić zakupy? Ochroniarz w jednym z marketów nie chciał mnie wpuścić z dziewczyną, mówił, że we dwoje na zakupy się nie chodzi, każdy ma być osobno z wyjątkiem dzieci. I tak samo kazał nam wracać do domu - 2m od siebie xD Nie interesowało go, że mieszkamy razem.
#koronawirus
  • 10
@januszao: Ej spoko. Ale czytając wczorajsze obostrzenia nie było tego napisane, że do sklepu w pojedynkę. Chyba, że coś przeoczyłem. Dlatego pytam. Do pozostałych wytycznych które przeczytałem się stosujemy.
@Vadzior: No ja byłam dziś z chłopakiem, z tym ze wchodziliśmy osobno a przy kasie po prostu został on i płacił bo mnie wyprosili ( ͡° ͜ʖ ͡°) a sama bym tego wszystkiego nie udźwignęła biorąc pod uwagę zapasy na tydzień wiec przepis z dupy
Ej serio nie można we dwie osoby np. iść i zrobić zakupy?


@Vadzior: tylko, że wtedy zajmujesz w sklepie miejsce osobie, która faktycznie chce zrobić zakupy, a nie idzie z nańką do sklepu. Bardzo dobrze zrobił.
@Vadzior: to chodzi głównie o to, ze przy kasie nie może być więcej niż 3 osoby, jeśli Ty będziesz z dziewczyna, to automatycznie zabieracie 2 miejsca przy kasie i jakaś babcia co stoi i marznie przy sklepie nie może wejść ( ͡° ͜ʖ ͡°) i na to jest przepis
@Likenavy: Ahh, no teraz rozumiem. Ale np. byłem później w innym sklepie byłem sam i na 5 kas była otwarta jedna. Ludzi na sklepie może być tyle co kas (nie muszą być otwarte), czyli 5x3=15, a do kasy stało z 8 osób w kolejce. Nie powinni otworzyć innych kas?
@Vadzior: powinni, ale wiesz jak jest- Polska. Etaty poobcinane, nie ma kto pracować, a dla rzadu widocznie ważniejsze jest robienie pozornych obostrzeń niż faktyczne zdrowie Obywateli :) poza tym co to w ogóle za tok rozumowania ze ludzi może być tyle ile wszystkich kas na sklepie XD jakiś absurd