Wpis z mikrobloga

@JohnMaxwell: Tak i Ty też to robisz. Idziesz do lekarza, wchodzisz do gabinetu, ten nie ma białego fartucha. W ogóle nie wygląda jak lekarz. Myslisz sobie, jakiś koleś siedzi na miejscu lekarza!?
Korzystasz z usług dentysty gdzie w gabinecie podłoga jest brudna, klei się. Wszędzie jest bałagan, a dentysta wygląda jakby chlał całą noc, to nie spodziewasz się że ten wykona swoją pracę dobrze, prawda?
Skąd to przeświadczenie? Może stąd, że
  • Odpowiedz
@app_user_id1: Nie. Idę do lekarza o którym wiem, że jest dobry w tym co robi. To w co jest ubrany nie ma znaczenia, bo nie idę go podziwiać i zachwycać się markowymi ciuchami albo zegarkiem, a po to aby udzielił mi pomocy.

Zatem można wiedzieć zupełnie nic, ale ucharakteryzować się ciuchami? Każdy debil z pieniędzmi (a status społeczny niestety nie jest sprzęgnięty z poziomem inteligencji) może w godzinę, ze stylistą i
  • Odpowiedz
@JohnMaxwell: To wyobraź sobie, że idziesz do lekarza o którym nie wiesz nic i zastajesz taką sytuację. Spróbuj to co napisałem przełożyć na jakąkolwiek inną sytuację, znaleźć analogię podobną do powyższej. Jesteś z kolegami w sklepie, spotykacie jakiegoś młodego gościa, jest znajomym jednego z Twoich kolegów, gadacie z nim kilka chwil. Potem spotykasz tego samego gościa w innej sytuacji, ale okazuje się być ubrany tym razem w koloratkę i sutannę, okazuje
  • Odpowiedz
@app_user_id1: Nie chadzam do lekarzy o których nic nie wiem.

Czynisz błędne założenie, że mundur/kostium/ubranie służbowe nadaje człowiekowi super moce. Jest człowiekiem tak samo w sutannie jak i w innym stroju. W mundurze czy innym ubraniu. Postrzeganie kogoś przez pryzmat tego jak wygląda, co nosi, jakie ma rzeczy uważam za przejaw niedojrzałości społecznej.

Idąc Twoim tokiem rozumowania, gdybyś spotkał jegomościa ze zdjęcia poniżej, nie wiedząc kim jest, spojrzałbyś na jego niedopasowaną
JohnMaxwell - @appuserid1: Nie chadzam do lekarzy o których nic nie wiem. 

Czynisz...

źródło: comment_1585679478hC5pnYq779EOC8dMqJ9Kok.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz