Wpis z mikrobloga

Niemiej jednak boje sie kryzysu i niech chociaz ten wirus sie juz skonczy...


@Distri_guy: niestety marketing to jedne z pierwszych ścinanych przez firmy wydatków w kryzysie, więc nie chce straszyć ale proponuje się szykować na najgorsze i powoli zbierać oszczędności na kilkumiesięczny zastój
niestety marketing to jedne z pierwszych ścinanych przez firmy wydatków w kryzysie, więc nie chce straszyć ale proponuje się szykować na najgorsze i powoli zbierać oszczędności na kilkumiesięczny zastój


@vasco_da_gama: nie zawsze, właśnie dużo firm zaczyna się reklamować gdy sprzedaż nie idzie tak jak powinna.
Generalnie firmy się reklamują aby zwiększyć przychód, a nie dlatego że mają wolną gotówkę ;)
@polish_superstar: tak, kryzys że nie ma co zbierać to bankructwo państwa, powiedzmy Grecja albo nawet Argentyna.

Utrata 8% majątku po globalnej pandemii brzmi jak optymistyczny scenariusz. Zresztą dotyczy tylko drobnego fragmentu majątku, chyba nikt rozsądny nie trzyma dużej ilości gotówki w walucie, większe oszczędności są dawno w giełdach, neruchomościach czy kruszcach którym krótkoterminowa inflacja niestraszna. A zresztą, jaka inflacja jak popyt na niemal wszystko leci na pysk, zaraz będzie deflacja.

Kryzys
Utrata 8% majątku po globalnej pandemii brzmi jak optymistyczny scenariusz.


@vasco_da_gama: to ROCZNY podatek.

większe oszczędności są dawno w giełdach


Nie wiem czy wiesz, ale S&P500 spadło o 34%. Albo nie masz majtku, albo jesteś ignorantem. Nie chce mi się nawet odpisywać
Nie wiem czy wiesz, ale S&P500 spadło o 34%. Albo nie masz majtku, albo jesteś ignorantem. Nie chce mi się nawet odpisywać


@polish_superstar: wow, 34% spadku? Na giełdzie? No niemożliwe, co za szok. Na pewno tym razem się nie odbije jak ostatnio w... No właśnie, kiedy?

Udziały na giełdzie to współudziały w firmach - fabrykach, IP, wiedzy ludzi którzy w nich pracują. Dopóty fabryki nie są likwidowane i opuszczane (jak w