Wpis z mikrobloga

Szukam laptopa o urodzie klasycznej, nietuzinkowej, powinien mieć matrycę matową ips, zmysłową obudowę, dźwięczny sposób pracy wentylatora, nienaganną baterię, kształt foremny, jednym słowem powinien być kwintesencją laptopowowści. A dla kolegi wszystko jedno.

Wymagania minimum:
250SSD
16GB RAM 2666
Procesor i5 10gen lub coś mocniejszego. Ryzena sie boję
Wytrzymała obudowa -celowałbym w Alu, bo mnie straszono plastikowymi
Najlepiej HP, bo mam voucher

Budżet 3700zł max! Wiadomo im taniej tym lepiej.

Komputer do codziennym obowiązków studia i praca, Office, dużo zakładek. Czasem AutoCAD, solidworks, ZWIFT, filmy, amatorskie robienie filmików z wakacji na GOPro. Bez grania.

#laptop #laptopy #komputery #it #zakupy #pustulkowelaptopy #szukamlaptopa #kiciochpyta #pytanie
  • 11
@mscycling naturalnie najpierw wychodzą najmocniejsze modele. 1500 dolków za tego potwora to bardzo mało. I7-i9 są istotnie droższe. A najważniejsze, że razem z tym ryzenem 9 wychodzą też znacznie tańsze ryzeny 7 i ryzeny 5. Także będzie w czym wybierać.
@Gajwer2

A jeśli miałbyś wybierać pomiedzy tymi : zakup na 5 lat do użytku dom-studia- lekka praca

A jak z jakością tych lenovo? No myślałem o hp pavilion 15 ( bo ma alu obudowę, ale slaby procek i5 8265 -https://www.x-kom.pl/p/552325-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-i5-8265-16gb-480-win10-mx250-gold.html

albo o hp gaming z i5-9300h i gtx 1650
https://www.x-kom.pl/p/515290-notebook-laptop-173-hp-pavilion-gaming-i5-9300h-16gb-256-gtx1650.html

Lub ( ehh ten kolor) - cykam sie trochę ryzena, bo rozne opinie o nich słyszałem, ze po pewnym czasie spada
nie stać mnie na tego najnowszego ryzena


@mscycling: tak ci się wvdaje. Będą też rvzenv 5 - sześciordzeniowe, ale znacznie tańsze i o bardzo podobnej charaktervstvce.

A odnośnie tego powvżej - i5 8265 nie jest słabv. Po prostu jest niskonapięciowv ;-) Całv ten setup jest skrojonv pod inne potrzebv. Będzie cichv i chłodnv w przeciwieństwie do tvch poniżej (głupio tak jak ci podczas przeglądania neta napierdziela wentvlator).

hp gaming z i5-9300h