Wpis z mikrobloga

@Poirytowany: To ma jakąś sensowną chronologię, czy którąkolwiek można?

@all potem wam poodpisuję, dzięki wielkie za taki odzew, na razie powiem tylko, że ona nabyła jakiś wstręt bo czytała Kubusia Puchatka, pół Karolci i uważa, że są nieciekawe, a przynajmniej tam mówi. Pewnie dlatego, że słabo jeszcze wtedy czytała, w drugiej klasie. Teraz ponoć czyta coś 4 strony dziennie, bo mama naciska, bo bez tego, to by cały dzień w Minecrafta grała :(

Moim zdaniem, przez telewizyjne bajki, dzieci są całkiem nieprzyzwyczajone do książkowej "powolności". Czytanie wymaga cierpliwości po prostu, a moja siostrzenica
  • Odpowiedz
@Dontkillme: Le Petit Nicolas, wyd. 1960 (Mikołajek, wyd. wraz z Rekreacjami Mikołajka w 1964, samodzielnie w 1966).

Les Récrés du Petit Nicolas, wyd. 1960 (Rekreacje Mikołajka, wyd. wraz z Mikołajkiem w 1964).

Le Petit Nicolas et les copains, wyd. 1963 (Mikołajek i inne chłopaki, wyd.
  • Odpowiedz
@Poirytowany: Jest wychowana na chłopackich bajkach i bawi się z chłopakami, mówi, że nie lubi księżniczek, sądzę, że ciężko będzie :P Generalnie to pożycza jakieś książki z biblioteki, staram się przydać do tego, żeby pokazać jej coś wyjątkowego.

@Wapniak No spróbujemy.
  • Odpowiedz
@Dontkillme: Matylda to nie książka o księżniczkach, tylko o niezwykle mądrej dziewczynce z rodzicami debilami i wredną dyrektorką. Kocha czytać, umie szybko liczyć a później odkrywa również że może poruszać przedmiotami siłą woli i takie tam :P

Harry potter to chyba zawsze dobra opcja.
  • Odpowiedz
@Dontkillme: Nie wiem czy pafdło, ale - Pan samochodzik jako klasyka i może jeszcze, seria o Tomku Alfreda Szklarskiego...

Z mniej znanych, zagranicznych, bardziej nietypowych - miniseria o Tiffany ze świata dysku Pratchetta, koniecznie w tłumaczeniu pana Cholewy.

"Strrraszne historie", też sprawdź.

Mikołajka odradzę niestety, dla mnie zawsze był nudny, może dla sześcio-siedmiolatka maksymalnie... Tym możesz ją zrazić do książek nawet.
  • Odpowiedz
@Dontkillme:

Kolega @kamin: wspomniał o Tomku. Nie wiem jak to było z Yeti bo nie czytałem akurat tej części ale wiem, że przynajmniej w pierwszych częściah było trochę nawiązań do historii podczas zaborów. No i dużo opisów przyrody. Nie wiem czy to się spodoba. Tomek chyba bardziej dla chłopaków. Szatan z siódmej klasy fajna książka :D Ale nie wiem czy to dla 9latki będzie ok.

  • Odpowiedz
@Dontkillme: Pippi Langstrumpf, Dzieci z Bullerbyn, Opowieści z Narni, Hobbit, Zadziwiający Maurycy i jego tresowane szczury, Kapelusz pełen nieba, Harry Potter, Artemis Fowl, Atramentowe Serce, Szósta klepka, Kłamczucha.
  • Odpowiedz