Wpis z mikrobloga

dziś ktoś wrzucił filmik z kompilacją Ronaldo, nic nowego nie ma w sumie nie polecam. Naszło mnie jednak na sprawdzanie ciekawostek z piłki na wiki. I tak: http://pl.wikipedia.org/wiki/Nagrody_na_Mistrzostwach_%C5%9Awiata_w_Pi%C5%82ce_No%C5%BCnej#Najbardziej_Interesuj.C4.85cy_Zesp.C3.B3.C5.82 Nagroda złotej piłki za finały mistrzostw. W 98 dostał Ronaldo, choć przegrał w finale, 02 dostał Kahn, przegrał w finale, 06 Zidane przegrał w finale. Te nagrody mogliby przyznawać jednak po finale. Daleki jestem od tego, że nagroda musi iść do wygranej drużyny, ale przyjrzyjmy się tym finałom. Finał 98 Ronaldo nie istnieje, Zidane strzela 2 bramki. 02 Ronaldo gra fantastyczny turniej, w finale strzela 2 bramki, jedną po ręce Kahna. 06 Zdiane robi w finale, to co robi. Czy ta nagroda, jest traktowana jako swoista nagroda pocieszenia? #pilkanozna #ronaldo #mistrzostwaswiata #zlotapilka
  • 4
@sowacx: W 98 ani Zidane ani Ronaldo nie zasluzyli wtedy. Zidane mial slaby start, do tego czerwona za, ktora powinien pauzowac 4 mecze. Ronaldo generalnie slaby turniej z przeblyskami.
@sowacx: bo Zidane na MŚ 1998 nie był najlepszym zawodnikiem, nie zachwycał.

Król Zizou w finale miał szczęśliwy dzień. Strzelił 2 bramki z główki po rzutach rożnych. Ile strzelił goli z główki i po rzucie rożnym przez całą swoją karierę? Myślę, że cholernie niewiele.

Za to widziałeś lepszego gracza na MŚ 2006 niż Zidane? Ja nie.
@sowacx: do 2006 nagrodę przyznawali przed finałem, teraz z tego co wiem się to zmieniło i w 2010 już wydali decyzję dzień czy dwa po finale. I słusznie bo przyznawanie czegoś przed najważniejszym meczem to były chore zasady.