Wpis z mikrobloga

Gdzie kupić etf na srebro? Zwykłe konto mam w PKO więc najprościej byłoby mieć rachunek maklerski w tym samym miejcu ale dostępna lista etfów (o ile znalazłem prawidłowy dokument) wydaje się mocno ograniczona. Na fizyczne srebro bez zlewarowania jest tylko jeden etf, jakiś PHAG LN.
W dalszej perspektywie myślałem o etfach na spółki górnicze (GDXJ lub podobne) ale oferta banków wydaje się mocno ograniczona.
#etf #srebro #zloto #gielda #inwestycje
Manah - Gdzie kupić etf na srebro? Zwykłe konto mam w PKO więc najprościej byłoby mie...

źródło: comment_15855316522Q7droUCUSsZoG2wJHPu7X.jpg

Pobierz
  • 7
Jeszcze dodam, że słyszałem o #degiro bo się pewnie pojawi taka propozycja. Z perspektywy laika taki broker to po prostu losowa firma z zagranicy, co przekonuje inwestorów by bez strachu trzymać tam pieniądze przez długi czas?
Z perspektywy laika taki broker to po prostu losowa firma z zagranicy, co przekonuje inwestorów by bez strachu trzymać tam pieniądze przez długi czas?


@Manah: Nie jest kontrolowana przez Polski KNF tylko Holenderski więc ta kontrola faktycznie jest. Polskie domy są kontrolowane przez KNF czyli tej kontroli właściwie nie ma. GetBack pokazało że nadzór finansowy to fikcja, a w KNF korupcja to rzecz normalna.

Holenderski KNF jest tak skrajny że Degiro
@KochanekAdmina: Logiczna wypowiedź, czytam teraz o Derigo, ich polityka opiera się m.in. na zarabianiu na wypożyczaniu aktywów swoich inwestorów poza platformę. Teraz się zastanawiam czy w przypadku jakiegoś większego załamania płynności na świecie, Derigo nie wystawia się na wysokie ryzyko w ten sposób.
@Manah: Gotówka którą trzymasz na degiro jest na funduszu który w teorii jest super bezpieczny i ma zwrot w okolicach stóp procentowych. Przy największych spadkach teraz giełdowych były straty na portflach po 0,5% może więcej, ale już wróciło do normy.

Degiro nawet nie trzeba twoich akcjach w swojej spółce tylko w spółce zależnej która jest spółką pasywną i jedyne co robi to trzyma akcje tak że w żaden sposób kondycja głównego