Wpis z mikrobloga

@Dumpster ładne! Ostrość daje radę (używałeś maski bahtinova?) Tło bardzo nierówne (gradienty), mozesz to lekko wyrównać w postprodukcji lub używać flatów. Co do pierwszego to szuczny flat dopóki nie zaczniesz robic klatek kalibrujących. Przydałby Ci się tez korektor komy, bo gwiazdki w narożnikach mocno obarczone komą. PS Też się bawiłem swego czasu na takim teleskopie, szybko musiałem zmienić wyciąg na taki z mikrruchami 1:10, dołożyć grzałkę na LW I koniecznie odrośnik
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jgoluch: dzięki :) to dopiero drugie udane podejście, więc tragedii nie ma. Tak, ostrość łapaliśmy z maską bahtinova. Ogólnie to klatki kalibracyjne były też niby wszystkie, ale obawiam się że one są nie do końca dobrze porobione i wprowadzają więcej zamieszania, niż jakbym tylko na lightach robił. Ale to też jeszcze dopracuje :D montaż to eq3 z napędem w jednej osi. I też się zastanawiałem czy klatki po minucie to
  • Odpowiedz
@Dumpster generalnie tego Newtona to warto dopiero na heq5 powiesić. Ja bez guide więcej niż 60-70 nie mogłem uciągnąć na eq3-2. Oczywiście zależne od obiektu... Oriona łapałem np. po 30s. Dodatkowo (co głupie) polarną ustawiałem jakąś mało efektywną metodą kalendarza z podziałkami na montażu zamiast prosta metodą z lunetką i aplikacja polar align czy coś w tym stylu. Jak na ten montaż to efekt bardzo spoko, bo on po prostu nie
  • Odpowiedz