Wpis z mikrobloga

Jak mówi wujek Warren prawdziwe fortuny robi się w czasach kryzysu. Trochę nudno podczas tej kwarantanny, więc postanowiłem iść za radą i zainwestować parę groszy na Wall Street. Nie mam żadnego doświadczenia w opcjach, ale naczytałem się WSB na Reddit więc yolo. Żona mówi, że jestem #!$%@? i nie chce słuchać mojego gadania, może tu będzie jakieś zainteresowanie? Plan zakładał $5k, ale musiałem dołożyć, bo trafiłem na słaby okres, więc budżet to około $10k. Jesteście zainteresowani jak szybko można stracić średnią roczną pensje statystycznego Polaka? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #sheepofwallstreet #gielda #finanse #inwestycje
  • 40
  • Odpowiedz
Właśnie shortuje boeinga i jestem jakieś 200% do tylu. Ale jutro bedzie bloody Monday, oby, bo ten wątek za długo nie potrwa xD


@SheepOfWallStreet: A co ci da bloody monday, oprocz tego ze bedziesz bardziej do tyłu?
  • Odpowiedz
@SheepOfWallStreet zamiast shortowac strategiczne spolki jak boeing i kultowe spolki jak tesla ktore maja sie nijak do sytuacji na rynku to radze skupic sie na czyms co zachowuje sie w miare stabilnie i przewidywalnie w takich sytuacjach.
  • Odpowiedz
@mati1408: koleś kupił kilka dni temu. Coś się w revolucie #!$%@?ło dzisiaj, mnóstwo spółek miało wzrosty po kilka tysięcy %
Już poprawili :)
  • Odpowiedz
@dokam: Wiem, wiem, short boeinga to był słaby pomysł, ale tesla to wydmuszka i ich akcje jeszcze w styczniu stały niżej niż dziś. Cel tych wpisów to bardzo ryzykowne akcje, albo stracę wszystko albo zarobię kilkaset procent. Poważniejsze rzeczy tez mnie interesują, ale opisze to jutro jak będę przy komputerze
  • Odpowiedz
@lastro: W skrócie zawierasz z maklerem umowę, ze zapłaci ci okreslona kwotę za akcje spółki x, przeważnie trochę niższa niż aktualna cena akcji. Jeśli cena pójdzie w dół to możesz kupić akcje po cenie rynkowej i sprzedać po cenie określonej w tej umowie, zarabiasz na różnicy. Jutro napisze więcej, nie chce mi się na telefonie tego klepac
  • Odpowiedz