Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do kupna agregatu prądotwórczego. Mieszkam na wsi i #!$%@?ą mnie przerwy w dostawach prądu, które się zdarzają nawet 1-2 razy na miesiąc po kilka godzin. Zastanawiam się na co zwracać uwagę. Chodzi mi o zasilenie nim pieca, lodówki routera, telewizora i laptopa więc chyba nie musi mieć super dużej mocy.

Coś takiego wygląda najkorzystniej z Allegro:
https://allegro.pl/oferta/agregat-pradotworczy-pradu-tagred-3000w-avr-olej-6998265594

Ogarnia ktoś i podpowie czy spełni moje oczekiwania?

#pytanie #elektryka #dom #polska
Pobierz jegertilbake - Przymierzam się do kupna agregatu prądotwórczego. Mieszkam na wsi i #!...
źródło: comment_1585405056fhr1SWrQDmUICul7HF99C7.jpg
  • 32
Chodzi mi o zasilenie nim pieca, lodówki routera, telewizora i laptopa


@jegertilbake: musisz sobie policzyć maksymalny pobór dla tych urządzeń, na każdym powinno być napisane. Wtedy jak chcesz żeby wszystko razem pracowało, musisz agregat dobrać na co najmniej wartość która Ci wyszła, z jakimś małym zapasem
@dzieju41: W jaki sposob moge podlaczyc taki agregat bezposrednio do sieci w domu? I jak sprawdzic czy istnieje taka mozliwosc? Ja tego sam nie zrobie, ale jesli mi odpowiesz to pokaze twoj komentarz ojcu, ktory ogarnia takie sprawy i moze bedzie w stanie to zweryfikowac i mi bardzo w ten sposob pomozesz. Takie rozwiazanie by bylo duzo lepsze.
@jegertilbake: (z tego co widziałem w necie, na filmikach, i testach) tego typu najtańszych nie są najlepsze do zasilania więcej niż jednego urządzenia jeśli są to urządzenia wrażliwe na jakość prądu (chociażby napięcie). Przy włączaniu/wyłączaniu jednego urządzenia inne w tym momencie na chwilę (na sekundę) potrafią dostać piki napięcia. Teoretycznie może się coś złego stać. Tego problemu nie ma z generatorami inwertorowymi.

Co do lodówki, to jeżeli nie masz takiej z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jegertilbake: jeśli chcesz mieć agregat wpięty do sieci w swoim domu to musisz mieć projekt oraz zgodę zakładu energetycznego, do tego specjalny rozłącznik I - 0 - II.