Wpis z mikrobloga

Mirki czy znacie jakąś w miare spoko kamerkę typu cctv dla domku jednorodzinnego, z wyjściem cyfrowym, gdzie jeżeli wykrywa ruch, wyśle sygnał na centralkę? Ewentualnie czy tak to ma działać czy raczej wyjście cyfrowe byłoby z rejestratora?
#alarm #elektryka #cctv #budujzwykopem
  • 12
@aliosza: @staa: Integra32. Jestem laikiem ale widzę że to działa tak że podłącza się kamery do rejestratora i w rejestratorze jest już to wyjście przekaźnikowe.
Zastanawiam się jeszcze...Chciałbym to tak u siebie zrobić żeby i centralka jak i rejestrator + kamery miały zwykłe zasilanie + podtrzymanie bateryjne. Wtedy pasowałoby żeby zarówno rejetrator jak i Kamery były na 12V (zasilane po skrętce z rejestratora?) i podłączyć je pod baterię 12V 7Ah.
@aliosza: Dzięki! zgłębiłem temat i poszukałem tak jak piszesz. Rejestrator IP z wyjściem alarmowym + Switch POE + Kamery IP.
By the way może masz coś godnego na uwadze do polecenia?
@jajcek: coś z hikvision, ale nie każdy rejestrator ma wyjścia przekaźnikowe,
@Bomboniusz1986: masz rację, można jeszcze bawić się w wirtualne strefy i procentowe ich przekroczenie, ale to i tak nie wyeliminujesz fałszywych alarmów jak deszcz, mgła czy kurz czy nawet mucha łażąca po obiektywie.
Możesz inwestować w droższe serie kamer które są wstanie rozpoznać pojazd od człowieka, czy od zwierzęcia co w jakimś stopniu zmniejszy ilość fałszywego włączania alarmu.
@aliosza: @Bomboniusz1986: Dzięki. Nie chce żeby mi to wejście załączało alarm. Powiadomienie na telefon/e-mail z podejrzeniem obrazu wystarczy. Poza tym w tych kamerkach można sobie ustawić czułość, zaznaczyć obszar detekcji itd.
@aliosza: O super, to by robiło robotę. Muszę się tylko upewnić że rejestrator ma na pewno taką opcje w logice że na podstawie detekcji ruchu zwiera styki wyjścia na alarm.
@jajcek: @aliosza: Ok widzę że ten przekaźnik tego Hikvision nawet nie trzeba wpinać do centralki. Ma opcję wysłania maila sam z siebie (akcje powiązane) no i gitara ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki wielkie!
@jajcek: Możesz jeszcze popatrzeć na kamery z czujnikiem PIR, albo podłączyć do wejścia alarmowego rejestratora typowo alarmowy PIR, albo dualną czujkę.
Druga rzecz to UPS. Jak masz możliwość to lepiej sprawdzi się zasilacz buforowy (zwłaszcza jeśli miałoby to działać w schemacie 230V > 12V > 230V > 12V ze stratami bez sensu)