Wpis z mikrobloga

Wróćiliśmy z Ukrainy. Nikt nie miał kaca, mimo że impreza była mocno zakrapiana. Wasyl rzucił tekstem że żałuje trochę że nie ma z nami Sławka Peszki bo byłoby pewnie jeszcze zabawniej.

Przed nami mecz z Pogonią, niestety na wyjeździe, więc przed nami ponad 1300km w obie strony. Zastanawiam się co zrobić ze składem:
- wystawić silny i walczyć o punkty po 2 porażakch w lidze i jednocześnie wymeczyć piłkarzy przed meczem z Hohemians
- wystawić średni skład i ryzykować punktami by walczyć najllepszymi graczami z czeskim klubem
Lettieri próbował pomóc mi podjąć decyzję ale nie rozumiałem co do mnie mówił, tłumacz był akurat na L4.
Trudno, trzeba zdobyć punkty, spełniłem oczekiwanie co do Ligi Europy, trzeba skupić się na lidze.

Jesteśmy nad morzem - w Szczecinie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Przed meczem spotykamy się z naszym byłym graczem, w Pogoni gra Chuca. U nas nie do końca sięsprawdził, na pewno nam nie zaszkodzi.

Zaczynamy spoktanie. Tzw mecz walki.
37 minuta - przegrywamy 0:1
Bramka - jakżeby inaczej - Chuca
39 minuta - przegrywamy 0:2
Szatnia, wszyscy siedzą przybici. Lettieri gestykuluje, mói coś ale nikt nie rozumie.
Dobra, zmieniamy ustawienie, gramy bez skrzydeł, tylko środkiem. Zostawiamy 2 napastników, za nimi 2 ofensywnych pomocników, 2 środkowych pomocników i 4 obrońców. Jak przegrać to z fajerwerkami.
53 minuta - Buksa na 1:2
55 minuta - Damscan na 2:2
Remis bierzemy z pocałowaniem ręki.95 minuta - Sadlok, Ty chory #!$%@?!
Wygrywamy 3:2

Wracamy do Krakowa i skupiamy się na 4 rundzie eliminacji LE z Bohemians.
Znów gramy pierwszym składem, jak kraść to miliony.

Zacznymy spotkanie w Czechach. Dominujemy, gnieciemy rywala. 64 minuta i karny dla nas. Bramkę zdobywa ̶t̶r̶e̶n̶e̶r̶ Furman. Prowadzimy 1:0, kontrolujemy grę. Tak się przynajmniej wydawało bo w 92 minucie czesi strzelają bramkę na 1:1.
Remis i bramka na wyjeździe. Dobry wynik, mamy szansę.

Kolejny mecz w lidze, tym razem Jagiellonia. Ivaylo Patev coś tam bredzi na konferencji że pokaże nam jak gra się w piłkę.
OKEY
Wygrywamy 2:1 po bramkach graczy, po których bym się tego nie spodizewał.
Na konferencji po meczu nie był już taki wygadany bo na nią nie przyszedł.

Wszyscy byli już skupieni na rewanżu z czechami. Gramy u siebie, mamy strzeloną bramką na wyjeździe, wszyscy czujemy że to ogromna szansa - dla mnie, dla piłkarzy, kibiców, klubu.
Dzień przed meczem Buksa łapie kontuzję, będzie niezdolny d ogry przez kilka dni. Ogromna szansa dla ̶r̶u̶m̶u̶n̶a̶ Mołdawianina Damascana.

Zaczyna się mecz, znów dominujemy na boisku, jednak jesteśmy nieskuteczni.
33 minuta - Damscan na 1:0
Mamy to, nic już nie nie wydarzy, Lettierni pokazuje że jest dobrze i coś mówi - nie rozumiem co. Nie jest to ważne w tym momencie.
W szatni mówimy że jest dobrze, że nie stracimy tego prowadzenia. Wszyscy są zmotywowani.
48 minuta - Damscan na 2:0.
Mówię wszystkim na ławce że na wakacje lecimy do Mołdawi nad morze.
Buchalik rzuca tekstem że Mołdawia nie ma dostępu do morza. Co on bredzi?
Lettieri przylatuje z telefonem i pokazuje że faktycznie nie nie mają dostępu..
Pokazuje kciuk w górę Michałowi, gratulując mu wiedzy. W myślach mówię:

No.. już kolego nie zagrasz


Końcóka meczu, nadal 2:0, 95 minuta, wszyscy już człapią. Kosmici kontaktują się z Rafałęm Janickim, blokując mu dostęp tlenu do głowy i ten postanawia dostać drugą żółtą kartą, kończymy w 10. To jednak nic nie zmienia.
Wygrywamy 2:0! Zagramy w fazie grupowej LE!!

Za 3 dni gramy w Górnikiem, wszyscy jednak myślą tylklo o awansie. W końcu jestśtemy w Europie nie tylko na mapie!

Ostatni transfer w tym okienku za rekordowe 4,4mln zł.
Do Wisły przychodzi potężny rudzielec z Piasta Gliwice, mistrz polski z sezonu 18/19 - Mikkel Kirkeskov.

Zabrze, podjeżdżamy pod stadion. Nadal tu czegoś brakuje...

Mimo że w nogach części graczy nadal było porzednie spotkanie, wygrywamy łatwo 2:0.

Dostaliśmy od UEFY 12,5mln zł za awans do LE. Przed nami losowanie i ogromne emocje. Emerytowani piłkarze wyciągają to kuleczki i...
- Crvena Zvezda
- Villarreal
- Fenerbahce

Będzie ciężko, to pewne. Ale nasz plan zostałwykonany z nawiązką. Teraz już tylko frajda z grania wśród prawie majlepszych drużyn w Europie.

Sprawdzam szybko czy ktoś z Ekstraklasy zagra jeszcze w Pucharach i:
- Jagiellonia odpadłą z el LM w 2 rundzie z Crveną Zvezda (0:5 w dwumeczu), eliminując w 1 rundzie Żaligiris (7:0 w dwumeczu)
Nie udało się jej też zakwalifikować do LE, odpali w 4 rundzie z Ferencvarosem (3:3 w dwumeczu, więc było blisko), w 3 rundzie wyrzucili fińskie Rovaniemen Palloseura (5:2 w dwumeczu).
- Lech odpadł w 3 rundzie el LE z Young Boys (4:8 w dwumeczu), w 2 rundzie wyeliminowali irlandzie Bohemians (2:1 w dwumeczu), w 1 rundzie wygrali z Dinamo Batumi (7:2)
- Cracovia odpadłą w 2 rundzie z duńskim Randers (1:5), w 1 rundzie wyeliminowali łotewskie RFS (4:2)

Krótko mówiąc, jesteśmy jedynym przedstawicielem Ekstraklasy w europejskich rozgrywkach.

#wislakrakow #spidermanager #footballmanager
SpiderFYM - Wróćiliśmy z Ukrainy. Nikt nie miał kaca, mimo że impreza była mocno zakr...

źródło: comment_1585337447f9QsdFEwf1i2536M7UHjEb.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpiderFYM: podawaj skład? Bo ani o tym ani poprzednim wpisie nie wiem kim grasz, bo było coś o transferach,. Nie wiadomo kogo wziąłeś i później jakiś #!$%@? strzela bramkę?
@SpiderFYM: soraweczka na telefonie nie ogarnąłem, już widzę. Ale mimo wszystko fajne by było takie podsumowanie okienka transferowego: odeszli (pensje -) przyszli (koszt + pensje + czas kontraktu). Poza tym, pozytywnie mnie zaskoczyła forma. Jakiś czas temu chciałem robić coś podobnego w oparciu o fifie, ale teraz wodze ze co najwyżej mógłbym buty czyścic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
odeszli (pensje -) przyszli (koszt + pensje + czas kontraktu).


@cebulandia: wezmę pod uwagę, tak dla info:
Damascan za 450k zł, kontrakt do czerwca 2023, 38k miesięcznie
Furman za 3mln zł, kontrakt do czerwca 2024, 66k miesięcznie
Szczepański za 3,3mln zł, kontrakt do czerwca 2024, 72,5k miesięcznie
Kirkeskov za 4,4mln zł, kontrakt do czerwca 2023, 65k miesięcznie

Obecnie jest wrzesień 2020. Nie odszedł nikt ważny.

Ale nie pogrzało Cię z tym