Wpis z mikrobloga

Cześć @a__s. Pod każdym znaleziskiem na temat koronawirusa jest belka przestrzegająca o fake newsach. Rozumiem z tego, że portalowi zależy na walce z informacjami nieprawdziwymi.

Na główną weszło właśnie znalezisko z portalu wiesci24_pl, w którym po pierwsze nie ma takiej belki, bo nie ma tagu "koronawirus" - choć tego pośrednio dotyczy znalezisko. Po drugie jego prawdziwość jest naciągana.

Szydło jest odpowiedzialna za brak masek w ARM! 4 lata temu dała kasę na wungiel

Powtórzę co napisałem w komentarzu w znalezisku.

To manipulacja ponieważ ta kwota "kilkuletniego budżetu" pochodziła z dotacji celowej przekazanej do ARM na zakup węgla.

Dlatego, jak ustaliła „Rzeczpospolita", w ostatni dzień zeszłego roku z resortu finansów wyszła 380-milionowa dotacja celowa dla Agencji


https://www.rp.pl/Wegiel/302019830-Rzad-przekazal-kopalniom-380-mln-zl-za-pomoca-Agencji-Rezerw-Materialowych.html

Ministerstwo Finansów przelało kwotę 380 milionów do ARM co było ponad 3-krotnym rocznym budżetem agencji, za tę kwotę został zakupiony węgiel. Więc nie było tak, że pieniądze, które już były w budżecie ARM na "zakup maseczek" zostały wydane na węgiel. Dodać też można, że to akcja z 2016 roku.

@a__s: Artykuł wiesci24 podaje, że Beata Szydło odpowiedzialna jest za brak maseczek. W artykule, który podlinkowałem napisano, że w 2015 do ARM zostały przelane dodatkowe pieniądze specjalnie na zakup węgla. Wobec tego, czy pisanie, że nie ma maseczek, bo za pieniądze z budżetu ARM zakupiono węgiel to nie jest nadużycie?

Moderator odrzucił moje zgłoszenie, czy mogłabyś przyjrzeć się tej sprawie?

ps. Na dodatek znalezisko na ten sam temat weszło już na główną 3 dni temu. Na temat zakupu węgla przez ARM i w opisie podano wówczas.

Jeśli ktoś się pyta dlaczego nie ma maseczek: "premier Szydło zapowiedziała, że Agencja Rezerw Materiałowych skupi węgiel zalegający na zwałach.


ps. 2. Bilans zysków i strat Agencji Rezerw Materiałowych (ARM) za rok obrotowy 2015 - wtedy poszedł przelew, dotacja celowa. W pozycji D.II."Dotacje" widnieje kwota 489 mln, rok wcześniej było 104 mln - o ok. 385 mln mniej.

https://bip.arm.gov.pl/ftp/2153/rachunek-zyskow-i-strat.pdf?d=20160706120042

Na koniec napiszę jeszcze, że znalezisko zostało dodane przez reklamodawcę Wykopu. Zaznaczam to ponieważ nie wiem, czy ma to wpływ na ocenę zgłoszeń przez moderatora.

#koronawirus #polityka #wykop #moderacjacontent
  • 3
nikt?

@rorf46: Wręcz przeciwnie, uważam, że wszystkie rządy po 89 roku są za to odpowiedzialne. Na pewno ten zmanipulowany artykuł nie udowadnia kto jest.