Wpis z mikrobloga

No dobra. Nowy domek dla roślin z nieużywanej łazienki w piwnicy zrobiony. Nie najlepiej ale jak na teraźniejsze apokaliptyczne warunki myśle że jest w miare, apka w telefonie pokazuje 6000lux na poziomie roślin, jakoś będą musiały uciągnąć w takich warunkach. Miejsca nadal mało bo jeszcze nawet pomidory nie wysiane i papryki nie popikowane ale trudno, coś sie wykombinuje :D Ulepszać będe jak wyjście na zewnątrz nie będzie wiązało sie z ryzykiem uduszenia sie plwociną :D #ogrodnictwo #rosliny #chilihead #papryczki #chili i troche #pomidory chociaż tylko cztery jak na razie
Pobierz Niewiemja - No dobra. Nowy domek dla roślin z nieużywanej łazienki w piwnicy zrobiony...
źródło: comment_1585161952jOOqUYNWnGVCToKW7RaKSI.jpg
  • 90
@izawoj: Tak, nie ma różnicy czy słoneczne czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Słonecznego teraz mało

@aluskonik: Zwykłe żarówki led, 8x 1250lm 2800k i dwie 1650lm 3000k. W sumie wcześniej rosło wszystko tylko na tych ośmiu, dwie dołożyłem dzisiaj
@Niewiemja: kurde... kupiłam kiedyś taką taśmę led ze światłem czerwonym i niebieskim w super proporcjach, najlepszych dla wzrostu roślin i świeciła mi przez całe wieczory, noce i zachmurzone dni i miałam wrażenie, że rośliny totalnie mają to światło w dupie, bo nie widziałam żadnego wzrostu (a po wystawieniu na taras wręcz rosły w oczach). A teraz mi mówisz, że wystarczyła zwykła żarówka... ( ʖ̯)
najlepszych dla wzrostu roślin


@izawoj: Tak Ci powiedzieli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie warto kupować tych wszystkich "lamp do uprawy roślin", kicz i marketing ( ͡° ͜ʖ ͡°) W mieszanie barw można sie bawić jak sie chce samemu zrobić porządny panel na dobrych diodach albo jak sie kupi prawdziwą lampe do uprawy za grubą kase, wszystkie kolorowe chińskie lampki i tasmy można wyrzucić
a z góry na haczykach powiesić oplątwy


@Vic124: To jest głównie na warzywa, ozdobne mają swoje miejsca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dlaczego miałeś wizytę funkcjonariuszy policji?


@menda_pospolita: Bo jakaś menda pospolita zgłosiła że doświetlam rośliny i przyszli sie upewnić jakie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wcześniej były w takim miejscu że było wszystko widać przez okno. W tamtym roku też byli. Może już