Wpis z mikrobloga

Czy przejście z #samsung na #iphone jest bardzo bolesne?

Dotychczas zawsze kupowałam flagowce Samsunga, ale galaxy s20 niezbyt mi się podoba i mam wrażenie, że za dużo nowego nie oferuje. Pomyślałam żeby dla odmiany spróbować iPhone 11 Pro, bo może niepowtarzalnie niezwykły nie jest, ale wydaje się mieć o wiele lepszy aparat. ¯\_(ツ)_/¯
Tylko pytanie - iPhone normalnie współpracuje ze wszystkimi googlowymi i microsoftowymi apkami typu Outlook czy Gmail, google calendar?

Oraz czy da się w pełni korzystać z iPhona nie mając maca?

No i, czy w ogóle warto? :D

#apple #pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
@AnMarie: Jest inaczej, niektóre rzeczy mogą denerwować i trzeba do nich przywyknąć. Na pewno słyszałaś o braku możliwości wrzucenia muzyki poprzez przeglądarkę plików itp.
  • Odpowiedz
@AnMarie: Co nowego da ci ten iPhone skoro s20 ci nic nie daje a ma wszystko to co iPhone a nawet więcej bo 120hz ekran i np bezużyteczne ale jednak filmy 8k ?
  • Odpowiedz
@diabe: iOS, nowy ekosystem, aplikacje dostępne tylko na iOS (np. tweetbot, reeder, numbers things 3 itp), obsługa homekit, coroczne aktualizacje i długie wsparcie, dobra integracja z innymi urządzeniami Apple jak airpods, apple tv, apple watch, mac, ipad, homepod itp.
Dobre wsparcie dla usług Google, Microsoft czy Facebook.
  • Odpowiedz
@AnMarie: Wsparcie dla usług google, ale i tak iPhone będzie za każdym razem próbować kierować na własne rozwiązania. Czyli dla mnie to tak nie do końca z tym wsparciem.

Moim zdaniem generalnie kwestia gustu. Mnie wielu rzeczy w iPhonie brakuje, ale oba systemy są bardzo dobre. Da się przyzwyczaić.

Aha, aparat na pewno nie jest lepszy niż w S20.

Ja bym czekał na następnego iPhone'a ewentualnie, jeśli już zmieniać. Obecny
  • Odpowiedz
@diabe: iOS, nowy ekosystem, aplikacje dostępne tylko na iOS (np. tweetbot, reeder, numbers things 3 itp), obsługa homekit, coroczne aktualizacje i długie wsparcie, dobra integracja z innymi urządzeniami Apple jak airpods, apple tv, apple watch, mac, ipad, homepod itp.


@rybak17: I z żadnej z tych rzeczy nie skorzystam, bo nawet pralke mam samsunga xD chyba że jest pod to jakaś apka na ios
  • Odpowiedz
@AnMarie: iOS to dość zabawny system.

Za wiele oczywistych rzeczy trzeba płacić.
Ale z reguły są to kwoty rzędu ceny czteropaka piwa.
I jak zapłacisz za aplikację te 2 dolary, to wymagasz że wszystko będzie działać jak żyleta.
I rzadko kiedy jesteś niezadowolona
  • Odpowiedz
@AnMarie: Ja próbowałem - nie udało mi się. Urządzenie samo w sobie jest fajne, ale system iOS to trzymanie człowieka w klatce bezpieczeństwa. Nie zainstalujesz dowolnej aplikacji, o blokowaniu reklam na YT możesz zapomnieć. Po podłączeniu telefonu do komputera jedyne co możesz skopiować to zdjęcia. Nie jesteś w stanie sobie rzeczy wrzucić w folderki, tylko jakieś tagi, które potem synchronizujesz z iTunes. System pełen ograniczeń funkcjonalnych.
  • Odpowiedz
@AnMarie: Sam miałem taki dylemat. Niestety w iOS nie można dzielić ekranu - chyba, że zainstalujesz sobie jakieś dodatkowe aplikacje. Brak dostępu do smsów z poziomu przeglądarki - to dla mnie bardzo ważne. Nie można jednym kliknięciem zabić wszystkich aplikacji działających w tle. 4GB ramu w telefonie to zbyt mało na dzisiejsze czasy nawet w iOS który ma świetną optymalizacje. Iphone 11 ma przestarzały front (notch). Ekran z s20 jest
pawel86 - @AnMarie: Sam miałem taki dylemat. Niestety w iOS nie można dzielić ekranu ...

źródło: comment_15853146710zy4d3eKE9A3jRpF1JJXMW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz