Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki z #elektronika #led #smarthome potrzebuje porady. Chce w mieszkaniu zamontować 51 m taśmy ledowej, dodatkowo chciałbym żeby był możliwy efekt sciemniania. Na allegro widziałem ściemniacze dotykowe z wifi, czy to ma rację bytu przy takim rozwiązaniu? Jaki zasilacz możecie polecić? I czy muszą być dedykowane ledy pod to czy taśma z diodą SMD 5630 wystarczy?
Mam na myśli taki ściemniacz.
  • 13
  • Odpowiedz
@ziela474: ledy są przeważnie na 12v a zapalają się od około 9v i o tyle można ściemnić - nie jest to jakoś zabójczo delikatne światło, choć rzeczywiście ciemniejsze
dowolny ściemniacz led będzie ok (ja kupowałem takie za 10 zł bo chciałem zwyczajnie ściemnić na max)
zasilacz taki jaki się wyliczy "W na metr" x długość
im dłuższa taśma tym końcówki gorzej świecą bo są szeregowo
dlatego jak ja dawałem na sufit
  • Odpowiedz
@ziela474: 5630 to jest rodzaj obudowy pojednyczej diody - to nie ma prawie wcale związku z mocą ziomek.

To co się liczy (to szacunek ludzi ulicy hehe) to ilość W na metr.

Zarówno ściemniacz jak i zasilacz muszą być dobrane pod moc maksymalnąTwoich ledów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@masqu88: Mirek ratuj. Układ u mnie wygląda tak że potrzebuje 2 zasilaczy, jeden 450W drugi 250W, dodatkowo chce to spiąć z dwoma ściemniaczami. Jest tylko jedno ale, każdy włącznik/ściemniacz powinien być dwuklawiszowy, bo poza taśmami będą też żarówki LED sciemnialne. A i czy te zasilacze serio są tak głośne? Gdzieś w opisie zauważyłem aż 80 decybeli.
  • Odpowiedz