Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mlody_adam: Ja osobiście polecam, chociaż oprócz niego próbowałem tylko Degiro i XTB, więc wielkiego porównania nie mam.

Wybrałem go głównie ze względu na
- czytelny interfejs (wiadomo, każdy ma inne preferencje, ale dla mnie jako mega początkującego wszystko jest ładne, przystępne i łatwe do wyklikania)
- konto prowadzone w złotówkach (o wiele łatwiej liczy się podatek, niż w przypadku takiego Degiro, gdzie konto jest prowadzone w euro)
- jest platforma demo,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Derowicz: z Degiro zrezygnowałeś jeszcze z jakiegoś powodu prócz problemów z PITem? Jestem właśnie na etapie finalizacji zakładania tam konta (kończę czytać warunki umowy o świadczeniu usług). Szukam dla siebie brokera (też jestem początkujący) i każda informacja aktualnie na wagę złota odnośnie rachunków.
@mlody_adam: Degiro w porównaniu do T212 ma taką przewagę, że pozwala na kupowanie polskich akcji z GPW. Na Tradingu bezpośrednio akcji z GPW nie kupisz, można tylko na nich spekulować przez kontrakty.

Do Degiro zraziłem się, bo mając konto w Banku Millenium nie mogłem tam dokonać szybkiej wpłaty. Nie można wpłacać kartą, jedyna opcja to przelew manualny (czekasz co najmniej 2 dni aż się zaksięguje) lub przelew natychmiastowy Trustly (nie wspiera