Wpis z mikrobloga

No i się #!$%@?łem po dzisiejszych wpisach na Mirko...
Te wysrywy na temat Otwartych Kościołów ("Czarni nie chcą zamykać bo stracą kasę" itd.) to jakiś dramat

Przykład lubelskich wsi (4 parafie) na podstawie 2 niedziel z ograniczoną liczba ludzi na mszy.
Maksymalna liczba osób o jakiej się dowiedziałem to tydzień temu 20 osób. Standardem jest 5-10 osób. Bywają takie jak 3 osoby na sumie (główna msza w niedzielę) w dużej parafii.
Nieliczni starsi ludzie, ci co są to wiek do 50 lat, każdy w osobnej ławce z dala od siebie.

Proboszcz parafii Babin sam zdecydował ze mszy z udziałem wiernych nie będzie.

Wspaniały zarobek będzie miał Klecha na tych paru osobach, co nie? (Dobrze wiem ze dawanie na tace jest obowiazkowe pod groźbą rozstrzelania przy wyjściu)

A jutro poniedziałek, ruszycie do marketów na zakupy. Przez wasze 30 minut w sklepie spokojnie możecie minąć grubo ponad 50 osób, które kaszlą chodzą koło was i dotykają tego co za chwilę sami zabierzecie do domu.
No i seniorzy. To oni najlepiej wspólnie wybiorą się na łowy aby uzupełnić swoją lodówkę.

Zdrowia tam.

#koronawirus #kosciol
źródło: comment_15849024123vSyoSEWKKi5WCXm2NEpI8.jpg
  • 23
@klossser: to jest pozostałość po tym co się działo na początku, teraz takie pretensje to jednostkowe przypadki. Kościół katolicki jak na zryte mózgi swoich przedstawicieli zachowuje się teraz w miarę okej
@klossser xd typie. Nie porównuj kościoła ze sklepami. Ludzie gdzieś muszą kupować jedzenie i inne niezbędne rzeczy. Idąc twoim tokiem myślenia można przecież otworzyć kina bo i tak na sali będzie tylko z 10 osób, tak samo sklepy z ubraniami, bary, czy wiele innych miejsc. Chodzi o to żeby minimalizować ryzyko, więc należy pozostawić otwarte tylko niezbędne miejsca takie jak np. sklepy
@klossser: XD Drobna różnica jest taka, że jak nie pójdziesz do sklepu to i nie zjesz, nie zjesz? umrzesz. A jak nie popajacujesz na kolanku w kościółku to ci się nic nie stanie, dobrze wiemy, że z Bogiem można porozmawiać w domu. A że nie zjesz wafla no cóż życie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klossser: XD Drobna różnica jest taka, że jak nie pójdziesz do sklepu to i nie zjesz, nie zjesz? umrzesz. A jak nie popajacujesz na kolanku w kościółku to ci się nic nie stanie, dobrze wiemy, że z Bogiem można porozmawiać w domu. A że nie zjesz wafla no cóż życie.

@imargam_2137: serio, nie chodzę sam do kościoła ale nigdy nie zrozumiem co wam dają takie docinki? Ulżyłeś sobie czy co?
@klossser: A jak inaczej się zaopatrzyć w produkty o na przykład krótkim terminie spożycia, geniuszu? Chleb, mleko, mąka i masa innych? Różnego typu środki, albo pieluchy, podpaski? Sklepy są absolutnie konieczne, a Kościół? Bez tego się obejdzie, nie trzeba nawet przechodzić obok.

@vin42: Docinki? Tylko ktoś chory umysłowo chodzi w czasie epidemii do takich miejsc jak Kościół. Jeśli jednak ktoś chodzi, pomimo upominania, to nie zasługuje na docinki, tylko cios
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ziumbalapl: nie tego czy się chodzi w czasie epidemii do kościoła czy nie tyczyła się moja wypowiedź i docinki tego wyżej ale nie ważne.
@vin42: Odwiedzanie kościoła w ramach kleczenia i macania obiektów dookoła, albo jedzenia świętych andrutow jest zachowaniem szkodliwym dla otoczenia, należy to pietnowac. Niektórzy niestety tego nie rozumieją, co zdrowo myślących ludzi frustruje. Docinki względem głupiego i niebezpiecznego zachowania są wręcz wskazane. Nie można akceptować głupoty, tylko pietnowac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ziumbalapl: wyszedłeś już widzę na jakiś wyższy poziom. Myślisz że kogoś sprowokujesz swoimi tekstami o andrutach? Tyle nienawiści i jadu masz w sobie, aż przerażające że łączy się to z tęczowym avatarem. Co za hipokryzja. Fuj. Ja kończę tą rozmowę z tobą bo aż się nie dobrze robi.
@vin42: No, nienawiść jak cholera. Potępienie dla głupoty to nie nienawiść XD Nie mam nic przeciwko wierze, bo ta z założenia jest dobra i przynosi pocieszenie. Mam przeciwko fanatyzmowi. Chodzenie do Kościoła w ramach jakiejś wiary i narażanie wszystkich dookoła to głupota, zaprzeczysz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ziumbalapl: nie nie zaprzeczam. Drażni mnie jedynie ta nienawiść i plucie jadem przy okazji i teksty typu " klęczenie i macanie obiektów" "święte andruty" czy " pajacowanie na kolanku w kościółku". To się nazywa prosto. Brak tolerancji i zaściankowość i zwykła umysłowa pustka. Takie rzeczy należy nazywać po imienu. Potem zdziwienie ludzi z lewej strony jak ktoś potępia marsze równości itp. Wtedy można to nazwać brakiem tolerancji a teraz to nieeee,
@vin42: Zasciankowosc? Takie praktyki są dobre kiedy są na to warunki. W obecnej chwili są kompletnie głupie, niepotrzebne i niebezpieczne. W niczym nie pomagają, a tylko szkodzą. Nazywam rzeczy po imieniu. Modlić można się w domu, nie trzeba do tego nigdzie wychodzić. Jak ktoś się jednak upiera, że MUSI, to zasługuje na strzał z liścia i słuszna krytykę. Jaki brak tolerancji? Jesteś naćpany? Już mówiłem, że nie mam żadnych problemów z