Wpis z mikrobloga

Dzień 3. obserwacji zamykanych, rejestrowanych, wznawianych i zawieszanych działalności gospodarczych. Dane zaczerpnięte z https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/?D;bbd09402-098c-43a5-a8bf-e260b22f283b

Dane tyczą się soboty i widać mocną różnicę w porównaniu do piątku. Najwidoczniej przedsiębiorcy wolą udać się do p. Jadzi w urzędzie niż podejmować działania online. Niedzielne dane (publikacja będzie poniedziałek) będą pewnie podobne.

Prezydent zapowiedział pomoc przedsiębiorcom zwalniając ich z opłat ZUS jeżeli dochód spadnie o 50% (zyskując tym samym głosy części przedsiębiorców - jak dla mnie ewidentna ustawka z PISem, żeby wygrać wybory) i spodziewam się, że po weekendzie zmniejszy się ilość zawieszanych i zamykanych działalności, a wzrosną te wznawiane.

Jakby ktoś miał ochotę obserwować jak wygląda sytuacja, to zapraszam do obserwowania tagu #koronabusiness

#koronawirus #2019ncov #covid19
źródło: comment_1584861395FKnmQappBMQSCSEdgTWgNL.jpg
  • 14
@Pacmandierro: Nie wiem czy wiesz, ale te dane na razie nie różnią się zbyt wiele, od innych dni chociażby z roku 2019. Totalnie bez sensu jest to wrzucanie. Wiesz ile firm zamykano np. w innych latach w tym samym okresie dla porównania?
@Tomtomprom: Poza tym większość przedsiębiorców czeka na jakiś jasny przekaz od rządu, większość się łudzi, że może jednak zrezygnują z ZUSu przez ten okres itd. Myślę, że do końca marca za dużo się nie zmieni, zobaczymy dalej.
@Kryptowalutowo: sprawdziłem pobierznie jak to wyglądało wczesniej, ale szczerze wątpię, żeby przed epidemią tendencja była podobna, bo nie byłoby przedsiębiorstw do zamknięcia/zawieszenia, bo jest ich obecnie więcej niż nowych/wznawianych xD nie zmuszam nikogo do obserwowania tagu, mamy (póki co) wolny kraj. Niech żyje wolna Polska, precz z komuną!