Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #komputery #siecikomputerowe
Rozglądałem się za switchami L3 1Gbit dla swojego zastosowania.
Nie jestem ekspertem w tych sprawach, ale chciałbym móc liznąć trochę tematu albo i nawet praktycznie wykorzytsać.
W sieci planuję podłączyć dedykowany router (OpenWRT-x86 lub pfsense), biorę pod uwagę podłączenie APków (może nawet zasilanie z PoE), służbowego notebooka (którego wolałbym zostawić tylko internet odcinając go od reszty) no i NASa do własnego użytku.
Poza tym biorę to jako możliwość zetknięcia się z takimi rozwiązaniami.
Zastanawiam się między Ubiquiti 8p UniFi US-8 a TP-Link 8p T1500G-8T.
Kwestia tego czy ktoś miał styczność z obydwoma urządzeniami i jak się sprawują (lub tendencyjnie jak sprawują się urządzenia tych marek).
Jak ktoś ma ciekawsze propozycje niech śmiało podrzuci.
  • 6
@sirpingus: Tych konkretnych nie, ale jestem wielkim zwolennikiem Ubiquiti. Montuję dużo punktów dostępowych do kamer (głównie Loco i NanoStation) i bardzo sobie chwalę. Jak coś ma działać bezawaryjnie długi czas, bez Twojej ingerencji, to zdecydowanie Ubiquiti.
@HenryMorgan: Na ile z takich domowych eksperymentów z Ubiquity jestem w stanie wynieść wiedzy do zastosowań zawodowych?
Warto zwracać na te litanie wspieranych standardów w TP-Linku?
Wiadomo trochę to też biorę jako eksperyment czy placyk zabaw. Zaczynam od swicha, ale nie planuję go spinać z routerem Ubiquity.
@sirpingus tak z ciekawości - po co ci switch l3 w domu?

Co do switchy bierz tp-linka, są dosyć dobre, i do nauki jak znalazł. Uwaga bo zleci się zaraz jakiś Cisco szaman i ci będzie wpieral że zajebiste XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sirpingus: żaden z tych switchy nie jest L3
U ubiquiti routing ma seria PRO, w tp-linku seria T1600, a i tak lepiej T2600 (tzw. L3 lite)
Pytanie czy potrzebujesz L3, dużo routerów wyrobi z przerutowaniem 1g
Ale jak chcesz się bawić to albo wspomniany TP-Link, albo używany cisco np. 3750.