Wpis z mikrobloga

Siedzę na paru lokalnych grupach na twarzoksiążce i gdy tylko ktoś napisze żeby ograniczać czas na powietrzu, najlepiej nie wychodzić i zamawiać zakupy w necie, to za chwilę dosłownie co druga Karyna (ale też Sebiksy starsze stopniem) zaczynają swoje jazdy w stylu "KOLEGO gdybyś miał dwójkę dzieci w domu to byś inaczej pisał HEHE, spróbuj wysiedzieć z nimi w domu to zobaczysz. DZIECIAK SIĘ MUSI WYBIEGAĆ"
#!$%@? jakby czołgi jeździły po ulicach a na dachach siedzieli snajperzy z Mauserem 7,8mm to też byś te bombelki wypuścił z domu? Nie przetłumaczysz takiemu makakowi za #!$%@? nic.
#koronawirus
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dam_gitare_dam_samochod: bo czas na powietrzu jest dobry dla zdrowia i szczególnie potrzebny dzieciom. Zaleca go też ministerstwo zdrowia. Wirus przenosi się drogą kropelkową i należy ograniczyć kontakty z innymi ludźmi i unikać zgromadzeń, nie wiem jakim cudem wywnioskowałeś, że nie wolno iść na spacer
  • Odpowiedz
@Dam_gitare_dam_samochod: Grupka zrzeszająca ludzi w mojej gminie ostatnio mnie #!$%@?ła xD Facet z mojej wiochy który mieszka koło kościoła policzył ile ludzi przyszło na mszę i wyszło mu ponad 70 nie licząc księdza, ministrantów, szafarzy itd. Spytał więc na grupce gdzie to można zgłosić. Byli tam ludzie z RiGCzem mówiący wprost o policji i sanepidzie, oraz że zgłoszenie czegoś takiego to nie donosicielstwo, a postawa obywatelska. Oczywiście całą resztę dupa
  • Odpowiedz
@restecp musisz dla dobra nas wszystkich, to jest czas w którym donos jest wskazany... Nigdy nie wiadomo kto jest nosicielem, aż jest za późno. Już nawet Premier podniósł karę do 30 tys. zł, co dla przeciętnego Polaka jest kosmosem... Przecież aby wyjść na zewnątrz, trzeba przejść przez klatkę i wymacać przyciski w windzie. Patrz na Włochów, oni tylko na balkon mogą wyjść.
  • Odpowiedz
@johnkashtan: Ograniczenie do 50 osób nie dotyczy spotkań administracji publicznej oraz mszy i innych obrządków religijnych (są takie dwa wyłączenia), także Straż Miejska by go wyśmiała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dam_gitare_dam_samochod: fejk, sebixy nie potrafią pisać bez błędów ort. A poza tym - stara jak świat zasada. Jak nie nauczysz swojego dziecka szacunku do siebie i tego, jakie masz zasady (w tym przypadku, np zasady narzucone w trakcie zagrożenia epidemiologicznego), to #!$%@? będziesz mieć, dziecko Cie oleje i będzie robić po swojemu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
@Dam_gitare_dam_samochod: zatkales wentylację w domu żebyś czasem nie zaciągnął się wirusem?
Nawet ministerstwo zdrowia zaleca spacery przecież to nie zabronione. Jedynie zabawa w większym gronie na placu zabaw jest niebezpieczna
  • Odpowiedz
@gustowny_dzikus: takim, że przeciętna osoba mieszka w otoczeniu innych ludzi i nie ma wystarczającego wykształcenia ani doświadczenia aby w świadomy sposób kontolowac szanse zarażenia się. Lepiej żeby tacy delikwienci siedzieli w domu jeśli zakładamy że nie chcemy rozprzestrzeniać dalej tej choroby a raczej spowodować jej zaniknięcie.

Czy to możliwe? Nie wiadomo do końca.

Wiadomo jednak ze na "chłopski rozum" nie ma tu zbyt dużo miejsca.

Jeśli wirus rozprzestrzenia się przez
  • Odpowiedz
Ja mam trójkę ale tez mam fajny ogródek i blisko do lasu. Bedą dzisiaj sadzić pietruszkę i cebule gdyby mnie zabrakło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy wirus czy nie, to pójście pośród tą agencyjną swołocz jest gorsze niż dyzenteria, wiec z mojej strony raczej bez zmian
  • Odpowiedz