Wpis z mikrobloga

@nemis: dokładnie z resztą uważam, że był jako myśliciel, filozof bardzo niedoceniany tzn. obecnie jest niedoceniany i pomijany na rzecz już dobrze nam znanych myślicieli. Więcej osób powinno o nim usłyszeć.
  • Odpowiedz
@dupa_karuzela: za dużo jest zadufania w stylu "prawdziwi filozofowie to ci zachodni, a nie jakieś zabobony z Indii". Trzeba mieć w jakimś sensie otwarty umysł i chociaż minimalnie myśleć abstrakcyjnie, zamiast dukać regułki i masturbować się słowem, żeby Wattsa docenić.
  • Odpowiedz
@nemis: Tylko że pisząc:

Trzeba mieć w jakimś sensie otwarty umysł i chociaż minimalnie myśleć abstrakcyjnie, zamiast dukać regułki i masturbować się słowem


nie wypadasz lepiej od tych zadufanych. Poza tym niechęć do Wattsa ze strony tych zachodnich zadufańców bierze się m.in. z faktu, że jego hermeneutyka tych zachodnich zadufańców jest bardzo kaleka.
  • Odpowiedz
@nemis: Opinia jest moja, a wynika z obejrzenia filmiku, gdzie Watts interpretował wittgensteinowski Traktat (filmiku coś nie mogę znaleźć, więc może usunięty). Poważnych źródeł krytyki Wattsa chyba nie ma, podobnie jak nie ma ich za wiele w przypadku Rand.

Dodatkowo sobie przeglądnałem, czy rzeczywiście Wattsowi dostaje się za głoszenie 'zabobonów z Indii'. Wychodzi jednak na to, patrząc na Reddit, że chodzi raczej o ich zniekształcanie. Tego już ocenić nie umiem.
  • Odpowiedz