Wpis z mikrobloga

Uważajcie jak pójdziecie do sklepu w maseczce i rękawiczkach – nie dość, że tylko te osoby, które mają koronawirusa noszą maseczki, to jeszcze jak jesteście jednak zdrowi to sobie szkodzicie. Czekam, aż dojdzie do pierwszego linczu. My nie potrzebujemy wirusa, my się sami w końcu wybijemy ()

#koronawirus #maseczki #slask #laziska
Pobierz
źródło: comment_1584687104cMD6r89slxKueo0HHnOIT7.jpg
  • 35
@AvantaR ja nosiłem maskę bo myślałem, że mogę być chory i kogoś zarazić(nie miałem objawów). Po tym jak usłyszałem kilka komentarzy na temat mojej domniemanej głupoty, maski już nie zakladam. Mam w dupie cudze zdrowie, znudziło mi się już edukowanie społeczeństwa.
@iredbox: Jak ktoś Ci kichnie w ryj, to maseczka Ci nie pomoże, bo masz to już na oczach, na czole i na wszystkim co nie jest osłonięte. Dlatego powinny nosić osoby chore, żeby nie siały zarazkami naokoło gdy kaszlną albo oddychają.

Analogia do kamizelki to jakieś nieporozumienie. Nikt nie strzela w głowę, łatwiej trafić z pistoletu w korpus. To nie Counter-Strike, że celujesz w łeb i na pewno trafisz pierwszym strzałem.
@iredbox:
- infografika, że wirus koronawirusa jest mniejszy niż włókno maski
- brak źródła, że maska pomaga zdrowemu
- żaden kraj nie dał rady z koronawirusem który używał masek

Główne argumenty robactwa
@DrDevil: a co kiedy nie wiesz czy jesteś chory, różnie przebiega zarażenie wirusem i nie zawsze są to od razu duszności i super wysoka temperatura, a już wirus jest na tyle rozwinięty że możesz zarażać.

Bezpieczniej jednak byłoby gdyby wszyscy nosili maseczki i tyle i zgadzam się oczywiście, Ciebie to nie obroni, natomiast osoby wokół w większym stopniu niż bez maseczki.
@AvantaR: Skoro osoby zdrowe robią sobie tylko krzywdę maseczka to po co personel medyczny je nosi i teraz są wszędzie akcje szycia ich dla personelu? Przecież działają tylko na osoby chore


@LewCyzud: ¯\_(ツ)_/¯