Wpis z mikrobloga

Mireczki, od blisko dwóch miesięcy biegam i chyba nastał ten moment w którym już pasuje zainwestować w buty. Jakie polecacie modele albo na co należy zwrócić uwagę przy wyborze butów?

#bieganie
  • 11
Jeżeli nie chcesz przepłacić a mieć buty naprawdę dobrej jakości to osobiście polecam z aliexpress marki Bona. Używałem jedna parę przez rok i nadal bym używał ale już było widać zużycie więc zakupiłem ostatnio nową parę. Za tą cenę super jakość. Stopa się nie męczy.
@wanrltww: @matid28: nie twierdzę, że te Bony są złe, ale ja raczej bym nie zaryzykował zakupu wynalazku o nieznanych właściwościach.
Jest masa stron internetowych zajmujących się recenzowaniem obuwia sportowego. Choćby https://www.runningshoesguru.com/ W zdecydowanej większości zgadzam się z recenzjami butów, których używałem, więc moim zdaniem są rzetelne.
Obadaj sobie polecane buty z pierwszej dziesiątki, skonfrontuj je z budżetem i oczekiwaniami - na pewno coś wybierzesz.
A jeśli markowe buty nie spinają
@wanrltww aż tak to nie chce oszczędzać żeby kupować z Chin. Nie wiadomo z jakiego materiału robione, a i też jest utrudniony ew zwrot

@grool oo super, zaraz sobie poczytam. Chciałbym wydać tak do 300zl. Bo też zobaczymy jak długo będę miał na to zajawkę, bo zacząłem na początku stycznia od ciężkich 3km, a przedwczoraj pyklo pierwsze 10km. Kiedy bije się rekord to fajnie się biega, ale teraz to będzie chyba coraz
@matid28: kup sobie z decathlonu jakies butki za 120-150zl. Z racji tego ze stacjonarki zamkniete, to kup paczkomatem 2-3 rozne pary koniecznie z luzem 0.5-1 numer niz nosisz normalnie. Poprzymierzaj i wybierz najwygodniejsze, a pozostale odeslij, zwrot paczkomatem to banal.

Piachem, szutrem, lesnymi sciezkami (nie poszyciem) sie nie przejmuj, buty na asfalt doskonale sprawdza sie i w takim terenie. To nie gory kamienie, potoki i bagniska zebys musial buty do trailu
@matid28: powiem tylko tyle, bo jedne takie buty byly juz przerabiane, na podeszwie maja pianke eva w calosci. Nie maja zadnej gumy na spodzie, czyli w miejscu kontaktu z podlozem.
Pianka jest bardzo fajna pod wzgledem amortyzacji, ale strasznie gowniana pod wzgledem scieralnosci. Bedzie sie scierac, beda sie w nia wbijac kamyki itd.

Zobacz na te buty, one sa bardzo podobne, ale pod spodem juz jest guma:
https://m.reebok.pl/buty-reebok-runner-3.0/DV6137.html

Ja ogolnie reebokow