Wpis z mikrobloga

mieć neta bez problemów i żadnych konfiguracji


@Qbol69: noo o to byś dużo chciał ;)
problemy i "wąskie gardło" mogą wystąpić, w miejscach:
- połączenia "bydlaka" z wifi
- połączenia miedzy bydlakiem a twoim urządzeniem
@hrumque: Jakiego typu problemy? Mówisz o słabszej prędkości? Nie potrzebuje cudów, byle tylko był net. Najlepiej bez potrzeby wpisywania z palca ip, coby dhcp nadawało od kopa numerek
@Qbol69: problemy w sensie takim, że się wifi musi zestawić. I ten wzmacniacz repeater musi przekazywać przez radio odebrane pakiety. W dwie strony. Aby był cień szans, to w miejscu, gdzie chcesz go wstawić - musi ci sieć wifi działać nienagannie (sprawdzić w z laptopem/komórką np). Wtedy przynajmniej jest szansa że "bydlak" nie będzie sam gubił połączenia z wifi. A teraz - czy podłączysz się do niego po kablu - powinno
@hrumque: Pytam, bo zostałem z dupy oddelegowany do wymyślenia rozwiązania problemu w moim korpo po fakcie. Rozesłali ludzi do domu, części dali pc bez możliwości instalowania np kart wifi z usb i musi być podłączone po kablu. Kilka ludzi ma tylko wifi w domu i myślałem, że taki repeater z wyjściem na kabel może być rozwiązaniem. Zakładam oczywiście, że tam gdzie postawią pc będzie wifi normalnie łapał sygnał. W ogóle u
@Qbol69: ja na takie okazje stosuje routerki od: https://www.aliexpress.com/store/5100113?spm=a2g0o.productlist.0.0.47e01b77zdiIqE - openwrt, pełna dokumentacja i konfiguracja (który port co robi, routing miedzy wszystkim a wszystkim, jak sobie ustawisz, dhcp, samba, co tylko zechcesz), dostępne pakiety wszelkiego sortu typu openvpn itp... Ilość flash w zapasie, ramu też, i cena śmieszna (tych najmniejszych ~20$) i rozmiar jak paczka zapałek, zasilanie z usb.
@mimesium
@Qbol69
Powiem tak, przez ethernet nie próbowałem bo nie mam wolnego kabla, natomiast rozszerzylo moje wifi (W miejscu gdzie miałem 1 kreska bądź w ogóle żadnej, teraz mam 4/5) siła sygnału 80-90%, także u mnie spisał się rewelacyjnie, prędkość identyczna, żadnych spadków