Wpis z mikrobloga

@banaan: No nie wiem. Event z Maine, potem może wpaść Burgundia - nie są złe (w przeciwieństwie do eventów Anglii, dla początkującego to masakra), ale można nie wiedzieć co i dlaczego. Gorzej, że Francja mocno obrywa reformacją, co jest niemiłym doświadczeniem. W pierwszej grze lepiej reformację oglądać z daleka.

@enzojabol: Jak widać po powyższych nie bez powodu Ottomani, Kastylia i Portugalia są zaznaczone jako państwa dla początkujących ( ͡°
@Jan_K: wojna z anglia to jest prosta sprawa, jesli sie przeszlo tutoriale to nie widze problemu, zeby zabrac wszystkie/wiekszosc corow. burgundia to lamus niestety, a co do reformacji to zupelnie nie widze problemu
@banaan: Ja kojarzę narzekania z tagu kogoś kto nie grał bynajmniej pierwszej gry, a miał problemy z reformacją grając Francją. Tym bardziej, że Francja ma swoją własną wojnę religijną, która szybko się odpala. Z tego co kojarzę to tutorial nijak nie przygotowuje gracza na to, że w prowincjach będzie mu się zmieniała religia i - z punktu widzenia początkującego gracza - niewiele będzie można z tym zrobić. Zresztą zdarzało mi się
@Jan_K: no to ktos po prostu nie ogarnial gry albo mial turbo pecha, zdarza sie

a co do AI, to AI nie potrafi grac i wlasnie dlatego paradox wprowadza gowno patche jak planowany 1.30 zeby sztucznie opoznic ekspansje graczy