Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery mam taką prośbę, abyście podrzucili mi pomysł jakbym mógł tanio (no 600 zł maks) wyraźnie polepszyć tego kompa (patrz foto, ale: core 2 quad q6700, gtx 550ti, 4gb ddr2 sdram, asus p5g41m-lx i jakiś tani ssd. Obudowę ma nawet sensowną dość bo ZALMAN Z3+ a zasilacz to jakiś stary chieftec 450w, ale nie pamiętam modelu.)

To w sumie dla bratanka komp jest, ciągle coś tam mu ulepszam by lepiej mu minecraft chodził :D A w sumie za 1000 zł to można by było złożyć coś na ryzenie.

Macie jakieś pomysły? Bo w sumie bardziej to mi się podoba te składanie kompa ciągłe i szukanie części jakiś fajnych na allegro albo olx, ale w sumie to nie mam pomysłu w jakim kierunku iść.
oran - #pcmasterrace #komputery mam taką prośbę, abyście podrzucili mi pomysł jakbym ...

źródło: comment_1584572449c3hjIEbuKt172NJSFZ98u1.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@oran: w tego kompa nie opłaca się inwestować 600 zł. Ale X5460 z Chin lub ew. Q9550 (chipset go obsługuje) + GTX 750ti i powinno być lepiej z wydajnością.
  • Odpowiedz
@oran:

Unlike most games, Minecraft is more dependent on your CPU than your GPU. That means that the power of your CPU has a greatest impact on your computer's performance, and your CPU will often be the component limiting your FPS.


Ale bez nowej płyty i pamięci nie wymienisz procka.
Ryzen 2600, Tomahawk MAX B450 i 8 GB RAM wyjdzie cię jakoś poniżej 1200 zł.
  • Odpowiedz
@oran: Doczytałem :P. Tak jak pisałem procek 6rdzeni i 12 wątków powinno ci podbić znacznie liczbę klatek w tej grze.

GTX 750ti i powinno być lepiej z wydajnością.


@marjanoos: Wymiana procka mu więcej da w Minecrafcie. Ta jest anomalia jeżeli chodzi o gry, bo zwykle to grafika ogranicza FPSy.
  • Odpowiedz
@oran: wymiana mobo z cpu i ramem, nie widzę nic innego (no i oczywiście mowa o minecraft, ludzie którzy proponują wyminaę gpu pod minecrafta pozdrawiam) ;/ Najtaniej wychodzi:

Gigabyte GA-A320M-S2H ~219zł (x-kom) ale bym wpierw grubo sprawdził tę płytę czy da radę i trzeba poprosić w x-komie (daje taką możliwość) aby zaktualizowali bios
AMD Ryzen 5 2600 ~549zł (x-kom) lub AMD Ryzen 5 1600 AF ~439zł (proline)
HyperX 4GB (1x4GB) 3000MHz
  • Odpowiedz
@oran: możesz kupić na ALI gotowego xeona pod 775. Socket 1150 to też kiepski pomysł, totalnie przestarzała platforma.

Możesz pomyśleć ewentualnie nad budżetową płytą A320 + APU Ryzen 2400G (używka). Nie będzie to gigant wydajnościowy, ale za coś tam pogra.
  • Odpowiedz
@oran: jakby co to jednak nie mam tej płyty - popatrzyłem na nią i każdy pin pod procem w inną stronę, jeden ułamany nawet, to się nie będę nawet bawił.

@Straszy Właśnie z tym ryzenem AF myślałem, bo to jest właśnie ten już nowszy jakby a pod starą nazwą (czy to nie ten i coś #!$%@?łem znowu?). Tego q6700 to za 50 zł się opchnie i ramy, więc by z tych
  • Odpowiedz
Ogólnie to mógłbym mu kupić dobrego kompa, ale nie ma to sensu żadnego jak on gra tylko w minecrafta i ogląda na jutubie jak grają w minecrafta :D


@CuckCuckKlan: To jest przyzwoity komp, ale nie torpeda, bez przesady. Niedługo jak konsole wyjdą to standardem będzie min. 8 rdzeni ( ͡° ͜ʖ ͡°). Będzie miał za to na parę dobrych lat. Z RAMem będziesz miał ten problem, że
  • Odpowiedz
Ryzen 2600, Tomahawk MAX B450 i 8 GB RAM wyjdzie cię jakoś poniżej 1200 zł.
@CuckCuckKlan: to w ogóle ja mam u siebie 5 3600 i b450a pro max, więc chyba overkill jak na kompa dla 9 latka :D

Ewentualnie możesz kupić Ryzena z iGPU ( 400 zł 4 rdzenie / 4 wątki ), ale widzę, że mocą te karty są zbliżone tylko iGPU mniej prądu ci pobierze:

Ogólnie to
  • Odpowiedz
@oran: W sumie ten Intel nie jest głupi, ale od kiedy są Ryzeny Intel dla mnie nie istnieje. Nie jestem fanbojem aka moje +10% FPS za premium 200 % ( ͡° ͜ʖ ͡°). Minus tego jest taki, że raczej nie ulepszysz tego chyba że do i5/i7/i9(?) z serii 9xxx.
  • Odpowiedz
@oran: tak propo minecrafta, mam 2700x ryzena 5, rtx 2060 Ti, Evo 960 ssd, 16gb ramu hyperx fury i nie pociągnie mi na shaderach a nawer mam mniej klatek od kompa z i5 3400 chyba, gtx 1050Ti oraz ssd su160 od adata ;P Java lubi starsze podzespoły
  • Odpowiedz