Wpis z mikrobloga

  • 4
W Kaczorze był kiedyś tip dla dzieci palaczy. Porada dotyczyła wyłożenia spinacza w szluga, żeby nie trzeba było otrzepywać popiołu...
  • Odpowiedz
Muszą zrobić nowego, ciepłego, więc nie dostaniesz np takiego, który leży już kilka minut zapakowany.


@sveq91 Nie wiem jak w innych miejscach ale zarówno w maku w którym pracowałem 3 lata temu, jak i w każdym innym w którym byłem był system numerkowy = nie ma nadprodukcji, kuchnia robi kanapki dedykowane dla każdego zamówienia na monitorze, ewentualnie zrobienie dodatkowej kanapki w tym momencie jeżeli widać, że zejdzie w kolejnym zamówieniu a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mega_Smieszek: odwieczna beka z kolesi co myślą, że jak zamówią bez soli to im usmażą świeże frytki. Protip polega na zanurzeniu porcji posolonych frytek na kilka sekund w oleju, i wpapraniu do miski bez soli. Et voila.
  • Odpowiedz
@mgr_rybak: zależy, mój kolega pracował w McDonald's i mówił że w większości frytki były robione na zapas, i leżały kilkanaście do nawet pół godziny na odgrzanie. Niby krótko ale taka frytka już inaczej smakuje
  • Odpowiedz
@Zielczan: to miało sens na starym systemie pracy w mc gdzie kanapki robiło się "na zapas" . W tej chwili kanapki są robione w momencie kiedy je zamawiasz, ewentualnie mięso może być takie co już chwilę polezalo.
  • Odpowiedz