Wpis z mikrobloga

Bawiłem się już spoto czasu na testowym koncie #trading212 . Całkiem fajne to i chciałbym kiedyś spróbować za prawdziwy hajs tylko nie ogarniam jak się potem z tego rozlicza z państwem. Wysyłają oni coś, jak mam to obliczać? Czy w sytuacji jak mój hajs pójdzie w #!$%@? do 0 to wtedy też jestem winny jakiś podatek od transakcji czy co? Taguje też #degiro bo tu was więcej siedzi i może macie doświadczenie z tymi rzeczami.

A i jeszcze jakie u mirków opinie o trading212? Jak z ufnością co do wysyłania danych osobowych i ogólnie ze stabilnością platformy?

#gielda #inwestycje
  • 5
@hlebak: korzystam od kilku miesięcy z trading212 i jak na razie jest spoko - nie ma się do czego przyczepić - platforma działą stabilnie, dywidendy wpadają, zakupy można kontrolować limit orderami. Dla mieszkańców uk promocja wciąż obowiązuje na darmową akcję więc tym bardziej plusik :). Różowa używa ich platformy CFD i tez sobie chwali
  • 0
@hlebak w UK nie płacisz podatki od dywidend do kwoty 2k funtów rocznie, a potem 7,5%. Capital gains każde rozlicza osobno - na razie mieścimy się w kwotach wolnych od podatku (£12k i £6k dla trustów)