Wpis z mikrobloga

@Megachilidae: pamietam, jak obserwowałam kwietnika, który polował na pszczołę i się zastanawiałam ingerować czy nie. Ale dałam sobie spokój. Pszczół miodnych jest w okolicy setki tysięcy, niech się chłopak naje :)
  • Odpowiedz
@Gieekaa: Ciekawy ten pająk i według mnie bardzo skuteczny.
Przyznam Ci się do jednego niecnego czynu. Raz ukradłam mu ofiarę, bo zależało mi na trupku gatunku, którego złapał :)

pamietam, jak obserwowałam kwietnika, który polował na pszczołę i się zastanawiałam ingerować czy nie.

@Tulkandra: Też mam zawsze ten dylemat, ale odpuszczam.
Dwa lata temu oglądałam, jak mrówki zaciągają lepiarkę do mrowiska. Miałam wrażenie, że się na mnie patrzy
M.....e - @Gieekaa: Ciekawy ten pająk i według mnie bardzo skuteczny. 
Przyznam Ci s...

źródło: comment_1584474885yUSV0SnsEtP9EQvLjejFhJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Megachilidae:

Do tej pory pamiętam.


:)X

Z takich creepy historii pamietam, jak chciałam uratować ślimaka, który pełzną sobie po ulicy. Wzięłam go i delikatnym lobem chciałam przemieścić w stronę trawy. Trafiłam w drzewo (,)
  • Odpowiedz
@magenciorek: Przyznam Ci się szczerze, że nie przepadam za pająkami, chociaż ich zaloty opisywane przez Kozłowskiego w książce "Owady" zrobiły na mnie niesamowite wrażenie.
Chociaż wśród pająków są też i takie, które budzą moją sympatię, jak np. ten skakun ze zdjęcia nr. 7 - bywalec domków dla owadów, czy ten słodziak ze zdjęcia poniżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
M.....e - @magenciorek: Przyznam Ci się szczerze, że nie przepadam za pająkami, choci...

źródło: comment_15844794284YMm2juecperTqjMomXnQV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@LasProteinasNoTienenCojones: Działalność popularyzatorska na wykopie czy na https://dzicyzapylacze.pl jest zupełnie przypadkowa, nieplanowana, wynikająca z miłości do żądłówek i powstaje niejako przy okazji własnych obserwacji. W tym roku ponownie chcę się skupić na obserwacjach pszczoły makowej a to godziny wyleżane przez miesiąc wpatrując się w dziurki i brak czasu na cokolwiek innego ;)
Lubię robić rzeczy z przyjemnością a jakbym miała mieć wszystko ładnie ustawione na statywie i według scenariusza, to
  • Odpowiedz