Wpis z mikrobloga

#rankingkoronnypostaremu
Stan na godz. 14:00 /17.03.2020r./
(Punktacja: Osoba zarażona - 1pkt, Osoba zarażona ze skutkiem śmiertelnym - 5pkt)

Potwierdzone przypadki zachorowań w Polsce: 205 (+49)
Potwierdzone przypadki śmiertelne: 5 (+2)

BONUS 1. Województwo z 300-tnym zarażonym dostaje zamiast 1 pkt aż 3 pkt ( ͡ ͜ʖ ͡)
NOWY BONUS 2. Województwo z 10 ofiarą śmiertelną dostaje zamiast 5 pkt aż 10 pkt ()

Klasyfikacja indywidualna --> Z racji tego, że jest mnóstwo przypadków, gdzie:
1. Kogoś przewożą z jednego szpitala do innego,
2. Odsyłają niektórych chorych na kwarantannę domową (nie jestem w stanie śledzić lokalnych portali)
3. Powstały szpitale wojewódzkie, gdzie będą główne skupiska zarażonych (niesprawiedliwe punkty przez zwożenie z mniejszych szpitali)
4. Przede wszystkim z racji tego, że chorych z dnia na dzień przybywa coraz więcej (spekuluje się że ma ich być pod koniec tygodnia ok. 2 tysięcy)
--> ZAWIESZAM klasyfikacje indywidualną do odwołania! (wątpię, ale może kiedyś do tej klasyfikacji wróce ¯\(ツ)_/¯)

Klasyfikacja wojewódzka
(W nawiasie z "+" --> liczba nowych zarażonych/ofiar. W nawiasie z "↑/↓" --> zmiana miejsca w rankingu)

1. Mazowieckie 38 pkt (+8)
2. Dolnośląskie 35 pkt [2 ☠] (+3) (+1 ☠)
3. Łódzkie 31 pkt (+10)
4. Lubelskie 25 pkt [1 ☠] (+4)
5. Śląskie 21 pkt (+3)
6. Wielkopolskie 15 pkt [1 ☠] (+1)
. Podkarpackie 15 pkt [1 ☠] (+1) (+1 ☠) 1↑
8. Pomorskie 8 pkt (+6) 4↑
9. Opolskie 7 pkt (+1) 1↓
. Zachodniopomorskie 7 pkt (+1) 1↓
. Warmińsko-Mazurskie 7 pkt (+2) 1↓
. Kujawsko-Pomorskie 7 pkt (+7)
13. Małopolskie 4 pkt (+2) 1↓
14. Świętokrzyskie 3 pkt 3↓
15. Lubuskie 2 pkt 3↓

W czołówce bez zmian; pomimo tego, że #dolnoslaskie postanowiło po raz kolejny zagrać nie-fairplay, to #mazowieckie obroniło się wystawiając 8 nowych zarażonych do wyścigu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) #lodzkie poszło w ślad za województwem stolicy i trzyma przewagę nad #lubelskie

Klasyfikacja generalna
(punktowane jest ilość zarażeń na 1 milion mieszkańców)

Na chwilę obecną Włochy tak zaskoczyły prowadzących statystyki, że brakuje wartości zarażonych na milion mieszkańców. Jak tylko się pojawi, to tą klasyfikację w nowym wpisie ( ͡° ͜ʖ ͡°))_

  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JohnMaxwell: Wydaje mi się, że prędzej czy później i tak nie będzie się w stanie prowadziło rankingu z miastami... #rankingkoronny też chciał zamienić ranking na wojewódzki, ale dzielnie walczy - ja nie mam niestety tyle czasu ()
  • Odpowiedz