Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie nowy #pcmasterrace i zamiast siedzieć kilka dni nad znalezieniem optymalnych parametrów #overclocking chciał zadanie zmieniania jakiejś opcji, albo dwóch w uefi, a następnie odpalanie stress testu i czekanie aż padnie zautomatyzować. Czy widzieliście gdzieś podobne projekty z #raspberrypi albo czymś innym?
Wyobrażam sobie sprawę następująco: RPI ogarnia kiedy komputer się restartuje, i będąc podpięte jako klawiatura wchodzi mi do biosu, zmienia jakieś ustawienie, jeśli da się jakoś ogarnąć screen grabber to robi screena, do dokumentacji, wchodzi do windowsa i odpala stress test. Loguje po jakim czasie się zawiesi, albo jeśli upłynie zadany czas to restartuje komputer i zmienia to samo ustawienie dalej. Dokładne algorytmy sobie dobiorę pod ustawienia, ale nie wiem od czego zacząć. Może ktoś z #programowanie się bawił czymś podobnym?
  • 7
@kiciek: XD
wiecej czasu ci zajmie ogarniecie tego niz reczne zrobienie tego oc, nie musisz zaczynac od 0, zwykle sa dosc uniwersalne parametry i dopiero powyzej tego zaczyna sie loteria waflowa, wiec raczej nie bedzie to trwalo dni XD

Jak juz chcesz cos robic, to moze zrob cos uzytecznego, co sie faktycznie przyda

i screena w biosie nie zrobisz, co najwyzej zdjecie ekranu, chyba ze masz avermedie i drugi komputer przechwytuje
Jak powiedziałem - z dobraniem algorytmu się pobawię - o ile etapów będzie dużo o tyle na raz nie będę dobierał więcej niż kilku opcji.
zdjęcie kamerką rzeczywiście chyba będzie wystarczające, a banalne.
Jakiś gotowiec z klawiaturą polecasz? Czy prościej będzie klawiaturę wystawić na Adurnio i wysyłać znaczki serialem?
------------------------
używam opcji szukaj XD
@kiciek: Wyważasz otwarte drzwi. Intel ma coś takiego w postaci modułu UEFI. Działa dość dobrze w porównaniu do tego co mogłem uzyskać ręcznie.
W AMD robi się precision boost override normalne OC przestało się opłacać bo tak więcej ugrasz. Wbijasz do biosa dajesz limity na maxa i koniec.
Do GPU Afterburner OC Scanner który też dobrze działa.
OC RAMu to masę babraniny i trzeba wiedzieć co się robi a do daily
OC RAMu to masę babraniny i trzeba wiedzieć co się robi a do daily i tak zwykle się nie opłaca.

ryzen3xxx
właśnie ram mnie interesuje
@Viscop: znam, będzie w użyciu. Jednak sam kalkulator poza zaproponowaniem mi wartości nie posprawdza stabilności i nie będzie próbował agresywniejszych ustawień, aż do poziomu na który mi kości pozwolą.