Wpis z mikrobloga

Mam taką małą prośbę do lekarzy, służb medycznych generalnie: spróbujcie zapamiętać, spisać, może porobić fotki, w jakich "wspaniałych" warunkach przyszło Wam pracować dzięki obecnemu rządowi. Kiedy Wy teraz wypruwacie sobie żyły, żeby załatać tą sytuację, te gnidy robią sobie spektakl przedwyborczy Waszym kosztem. Gdy minie zagrożenie - będzie czym rozliczać się z tymi hienami, które notorycznie już żerują na Waszej tytanicznej pracy i dobrej woli.

#koronawirus
  • 114
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2: Ci rezydenci, którzy właśnie wtedy pokończyli studia i oczekiwali od PiS wzrostu pensji, ale zostali przegonieni, to jest już czas od którego można liczyć zaprzepaszczanie zastępowania pokoleń w służbie zdrowia. Przed końcem studiów oni i tak się nigdzie nie wybierali. Ale od tamtego czasu mamy kilka roczników studentów, którzy uciekają za granicę, bo taki dostali sygnał. "Niech jadą"
  • Odpowiedz
za wcześniejszego rządu mieli lepsze warunki?


@xdonx: Nie. Rząd Szydło niewiele się różni od rządów Morawieckiego.
Który to rząd krzyczał na lekarzy "niech jadą", a w telewizji pokazywał wolontariuszkę na wyjeździe jako wakacje?
  • Odpowiedz
@DyG121:

Mój brat jest na deficytowej specce (interna). W miasteczkach, szpitale dopłacają ci do umowy z MZ dodatkowy hajs. Czasami nawet mieszkania służbowe dostajesz. Wyjazd za granicę wcale już nie jest taki opłacalny zwłaszcza, że na zachodzie nie wybudujesz się za taką kasę jak u nas. Gorzej mają rezydenci, którzy są w dużych miastach z dużą ilością absolwentów. Tam to szpitale mogą przebierać.
  • Odpowiedz
@Planeta_odebete2: Przyznaję, że nie wiem jak wyglądają zarobki w tej branży. Odnoszę się raczej do tego szamba jakie się wtedy wylało z mediów publicznych na rezydentów. Jak wyciągano ich prywatne posty z mediów społecznościowych, pokazywano co jedzą na śniadanie, pokazano jaki samochód ma jakiś rezydent, kreowano fake newsy pokazując zdjęcia z wyjazdów w ramach wolontariatu jako prywatne wakacje. Żeby to jeszcze był jakiś tabloid, ale to wszystko było w głównym
  • Odpowiedz
za wcześniejszego rządu mieli lepsze warunki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xdonx: takie same, mimo że poprzedni rząd działał w czasie ogólnoświatowego kryzysu. Mówi ci to coś?
  • Odpowiedz
@LordFlvcko: W końcu jakiś mądry wpis. Rząd odwala szopki nie mając w obliczu epidemii innego wyjścia, żeby przypudrować tragiczny stan służby zdrowia, do którego sam doprowadził. A potem bezczelnie będzie się przedstawiał jako "podejmujący odważne działania".

w jakich "wspaniałych" warunkach przyszło Wam pracować dzięki PRLowi i wszystkim rządom III RP


@Lettow-Vorbeck: Weź już nie chrzań takich głupot, bo to jest wręcz żałosne. Jasne, PRL winny, bo pobudował po
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bolo1: Sam #!$%@? głupoty, PRL pobudował szpitale, blabla, a co miał zrobić jak z kraju została kupa gruzu? To w jakim stanie PRL zostawił państwo i gospodarkę przekłada się do dzisiaj na służbę zdrowia i ma to znaczenie jak zarządzały służbą zdrowia poprzednie rządy, nie da się tego syfu naprawić i żaden rząd nie miał nawet pomysłu jak to zrobić
  • Odpowiedz
@Lettow-Vorbeck: I co, ten durny PRL dał radę odbudować Polskę po wojennych zniszczeniach, a cudowna III RP nie umie naprawić rzekomych zniszczeń PRL-u? Przypominam że miała na to ponad trzydzieści lat, a okres Polski Ludowej trwał czterdzieści pięć.
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja:

No, ładny mechanizm wyparcia, ale... powiesz mi, gdzie się mylę? Paluszkiem, ładnie, konkretne miejsce?

Przykład mojego brata uznałbym za andegdotyczny i stwierdził, że może ma szczęście i zmysł do robienia biznesu, ale tak wcale nie jest bo tak się składa, co dla niektórych wykopków jest niepojęte, że ma znajomych z roku. Ba, jego specka to nawet nie jest taka, na której najlepiej się zarabia. Mówię, w dużych ośrodkach akademickich,
  • Odpowiedz