Wpis z mikrobloga

@valencianista: Mając dostęp do TF 1s jestem w stanie lepiej odgadnąć zamiary graczy, zlecenia składam na podstawie przecięć średniej SMA200 (nie pierwszego ale drugiego lub trzeciego), sl/TP wyznaczam na podstawie poziomów fibo zgodnie z mikro trendem.
  • Odpowiedz
@Keitashin: Bardzo dziękuję! Zachęca mnie brat, po 8 latach sprawdzania różnych technik 'poszedł na swoje' i żyje tylko z tego. Dobrze mu idzie, opracował bezpieczną technikę i miesiąc w miesiąc jest do przodu.
  • Odpowiedz
@tank_driver 8 lat, wydaje się być dużo, ale ilość wiedzy jaką trzeba przyswoić jest ogromna i poznanie tych wszystkich mechanizmów, pewnie trochę psychologii no i najważniejsze, wyrobienie sobie nerwów ze stali :D
  • Odpowiedz
@Keitashin: Właśnie tak. Aby opracować coś co daje więcej niż 50% szansy potrzeba czasu i różnych sytuacji na rynku. Dobrze że ta go nie zaskoczyła a wręcz uraczyła jeszcze większą ilością okazji. Jedno jest pewne, na tak gwałtowne spadki mało kto był przygotowany i nawet najlepsi potracili majątki (Zaorski na przykład), ale to tylko połowa drogi. Jak odbije to będą nowe, ogromne fortuny.
  • Odpowiedz
@tank_driver O kurde, na dźwigni po prostu przewidujesz czy pójdzie w górę czy w dół? O ile w tym przypadku poszlo do góry?~ 1.3%?

Żeby używać dźwigni to trzeba być zaawansowanym graczem, przecież świeżak tak łatwo moze stracic więcej niż ma, że ohoho
  • Odpowiedz
@Keitashin: Wyłapuje potencjalne punkty zwrotne (pivoty) i wsiadam, najlepiej w pozycje gdzie potencjalny TP jest 2-3 razy dalej od SL w stosunku do aktualnej ceny, obserwuje, wychodze jesli po drodze cos idzie nie po mojej mysli. Ruchy czesto trwaja kilka minut - nie wiecej. Dlaczego tak? Ano dlatego ze potrafie to przeniesc tez na wyzsze interwały (H4/D1) i z duzym prawdopodobienstwem przewidziec ruchy na walutach (ostatni zjazd na NZDUSD czy
  • Odpowiedz