Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich po zimowej przerwie!

#mojadzialka - tag do obserwowania moich ogrodniczych poczynań lub czarnolistowania.

Zaczynam od smutnych wiadomości. Lutowe wichury nie oszczędziły mojej działeczki. Dwa z trzech drzew zostały połamane.(zdjęcie i komentarz nr.1) () Tu pojawia się pytanie. Zostawiać je w takiej formie jak są? Podcinać te kikuty czy wycinać je całkiem? Najgorzej, że jak bym musiał je wyciąć to nie uświadczę na działce cienia...

Druga wiadomość jest taka, że zrobiłem budkę lęgową dla ptaszków(komentarz nr. 2). Teraz tylko czekam na lokatorów ʕʔ

A trzecia sprawa to pytanie do eksperta. Po całej działce wyrastają mi dzikie kwiatki chyba żonkile(komentarz nr. 3) i tulipany(komentarz nr. 4). Mogę je powykopywać i przenieść gdzieś gdzie mi pasuje? Nic im nie będzie? I zrobić to teraz czy dopiero jak zakwitną?

Sporo planów na ten rok! Oby już wiosna wróciła na dobre.

#ogrodnictwo #ogrod #dzialka
pastryk - Witam wszystkich po zimowej przerwie!

#mojadzialka - tag do obserwowania m...

źródło: comment_15843553290isRViqv2Wr0ouwXynUoen.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@NieJedynaNaWykopie: nie mam zamiaru się ich pozbywać :) Lepiej to zrobić teraz czy dać im czas na zakwitnięcie? Miałem zamiar powbijać patyczki, żeby ich nie powycinać przy koszeniu(są naprawdę w wielu miejscach).
  • Odpowiedz
@pastryk: Po tulipanach już w czerwcu nie powinno być śladu i najlepiej wtedy byłoby je wykopać. Cebulki oczyścić, przechować gdzieś w piwnicy do jesieni i wtedy posadzić na docelowe miejsce.
Sprawdź czy przez te obłamane gałęzie budka nie będzie w słońcu przez cały dzień. Bo ptaszki latem mogłyby się tam ugotować.
  • Odpowiedz
  • 0
@Gieekaa: Liczę, że ta mała gałąź wypuści liście i zrobi im tam trochę cienia. Innego miejsca już nie ma niestety. Wykopie te kwiatki faktycznie jakoś później. Narazie zostawię może akurat zakwitną i będzie teoche koloru ()
  • Odpowiedz