Wpis z mikrobloga

Ogłaszam wyniki [case study], w którym wrzuciliśmy blasta 10k+ linków z GSA bezpośrednio na moneysite.
W trakcie case study nie były dodawane żadne dodatkowe linki, ani artykuły.
28 lutego dostałem raport z linkami z Legiita, tego dnia w GSC strona zarejestrowała 27 kliknięć z wyszukiwarki.
Praktycznie natychmiast po dostarczeniu linków, na stronie można było zauważyć stopniowe wzrosty, ale i doskonały przykład "Google dance", czyli tego jak wyszukiwarka często reaguje na nanoszone przez nas zmiany.
Pomimo, że nie miałem ustawionego softu aktywnie trackującego pozycje to manualnie zauważyłem, że wiele słów kluczowych powskakiwało na pierwszą stronę, były to skoki pokroju 43 -> 8. Trochę keywordów wbiło też topki i zaczęło przynosić z czasem duży ruch na stronę. 16 marca GSC zarejestrowało już 76 kliknięć.
Case study uważam za udane.
Moje wnioski:
blasty wciąż mogą działać, nawet te z Fiverra i Legiita
Google w ostatnim czasie dosyć responsywnie reaguje na wprowadzane zmiany
są nisze, w których blastami można wbijać topki

W przyszłości przeprowadzę podobne case study, z tym samym setem linków, ale na innej witrynie. Tym razem wykorzystam je na tier 2. Jak będą jakieś ciekawe wnioski to znów podzielę się z wami tym co zauważyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli dobrze pamiętam to ostatnio zainteresowani byli: @FilipTraum @drakan8 @resuf

#seo #pozycjonowanie #marketing #casestudy #biznes #ciekawostki
Pobierz SeoGuy - Ogłaszam wyniki [case study], w którym wrzuciliśmy blasta 10k+ linków z GSA ...
źródło: comment_1584345811ipWctlL7lARByFkUMx84AQ.jpg
  • 12
@resuf: jak poleci to też wam o tym powiem ;>
natomiast po researchu, który zrobiłem jakiś czas temu to są w tej niszy strony z traffickiem pokroju 16k+/mc i jadą na spamie przykładowo od 6 lat xD
@SeoGuy: w Google dzieją się różne cuda nie od dziś. Zobaczymy jak będzie za pół roku. Ja osobiście takimi spamami walę tylko w zaplecza lub w celu podlinkowania.
PS.
Gdzie tego blasta kupowałeś?
@SeoGuy: tak, byłem ciekaw, czy wyjdzie. Jednak imho to żadna nowość - blastami (jak odpowiednio się robi) można nadal skutecznie rankować. Byłem, widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niemniej jednak - fajnie, że się dzielisz taką wiedzą. Szacuneczek :)
@FilipTraum: Dzięki za miłe słowa. Niestety, ale wielu ludzi nie dzieli się wiedzą, albo przekazuje czyste ogólniki. Czasem fajnie jest zobaczyć jakąś konkretną metodę i dowiedzieć się co działa, a co nie ;)
W ogóle to zaraz będę zakładał kanał na youtube i rozpoczynam rankowanie pod SEO w moim mieście. Mam nadzieję, że wyjdą z tego na prawdę fajne rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)