Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 357
Kręcicie bekę z turystów, którzy polecieli za granicę i teraz nie mają pieniędzy na powrot LOTowym czarterem za 1200 PLN.
To ja tylko przypomnę, że te czartery to wymysł rządu, który postanowił za hajs podatników dotować sobie linię lotniczą w czasie kryzysu.
Bilet z Gruzji Wizzairem kosztował 120 PLN. Czyli tylko 10x taniej.
Cywilizowane kraje, takie jak Izrael, potrafiły załatwic powrót obywatelom przy pomocy lotów Wizzaira/Ryanaira bez dodatkowych opłat.
Ale Polacy lubią być ruchani przez obecna władze. Taki obraz wasz.

#koronawirus #lot #wracamlotem #morawiecki #powastakniewyruchalojakwyruchawaspis
  • 45
  • Odpowiedz
@LepiejWcaleNizPozno: no spoko, 120 zł wizzairem i tak jest rzadko, częściej jest np. 200. No i to jest bez bagażu, z bagażem wyjdzie pewnie 400. No i zobacz sobie ile kosztuje wizzair/ryanair kupując "na jutro".

oprócz tego, loty w jedną stronę często są droższe od biletów w dwie strony.
  • Odpowiedz
  • 51
@LepiejWcaleNizPozno gówno prawda, myślisz że Wizzair nie podniósłby cen? Bilet z Oslo do Warszawy na niedzielę 15 marca kosztował w czwartek wieczorem (12.03) 300 koron. W piątek w godzinach okołopołudniowych to było już 2500 koron.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@b7kj: może i by podniósł. Ale loty zbanowano wszystkim. Nawet tym, którzy już mieli bilety wykupione.
A wystarczyło zamiast odwoływania lotów, po prostu brać wszystkich obywateli z automatu na kwarantanne po przylocie, a obcokrajowców zawracac.
Ale czego się spodziewać po pisiorkach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@b7kj: miesiąc temu leciałem LOTem na tej trasie, z wykupiony bagażem 32kg za 650 PLN. Więc ta dwa razy większa cena to zwykła kalkulacja "tam i z powrotem". Piździelce potrafią wyciągać hajs od podatników, bez tworzenia nowych podatków xD
  • Odpowiedz
@LepiejWcaleNizPozno: mogli podatnicy zostać w kraju wiedząc co się dzieje na świecie. Jak chcieli lecieć żeby oszczędzić...cóż, peszek. Mówię to jako osoba maja taka Grażynę w rodzinie co wyleciała do Anglii bo się by bilet zmarnował. Niech płaci...
  • Odpowiedz
@Krabowski: dwa tygodnie temu świat wyglądał inaczej. Ja nie bronię dzbanów, którzy polecieli z kraju na last-corona-minute. Tylko uświadamiam, że nie ma co się cieszyć z rządu, który cię wyrucha bez mydła gdy jesteś w potrzebie.
To są właśnie te subtelne różnice pomiędzy cywilizowanym krajem zachodu (np. Izraelem) a postsowieckim #!$%@? (Polska).
  • Odpowiedz
@LepiejWcaleNizPozno: Zrównoważone ceny dla wszystkich chcących wrócić, czy jakos tak, ale jak po 30 minutach od ogłoszenia lotu zostaje tylko biznesklasa za 1600 zł (lot z Uk), to jaka tu jest zrównoważona cena? Chce wrócić do kraju, bo miałem wracać dziś lub jutro i po co mi jakaś biznesklasa? Rozumiem biznesklase w normalnych warunkach, a nie w lotach „ratunkowych” ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
A wiecie, ze samolot leci po Was na pusto? Wiecie, ze w locie tez pracują ludzie których trzeba opłacić, wiecie, ze państwo jednak nie daje wszystkiego na lewo i prawo? Wiecie, ze mogliście jechać w Bieszczady albo do Zakopanego? Przeważnie co chodzi o kierunki tylu Gruzja, Hiszpania. Bo Anglia np. rozumiem dużo pracowników którzy chcą do domu, wyjechali za chlebem, a nie wielcy mi to #!$%@? obieżyświaty. Lot powinien być minimum za
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@LepiejWcaleNizPozno: jak ktoś nie ma 1200zł na powrót to jest to jego problem i nikogo więcej. Równie dobrze zamiast wirusa mógł nam nabałaganić jakiś wulkan i lotów wcale by nie było. I wtedy też by ludzie płakali że mieli wizzair za 200 zł a teraz nie mają na pociąg? Niech każdy myśli za siebie, że jak już gdzieś leci to choćby skały srały to miał za co wrócić.
Też porównania loty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@LepiejWcaleNizPozno: ale Ty nie rozumiesz, że Ci ludzie muszą pokryć cenę w obie strony? Przecież tam samolot leci pusty do Włoch. A tak przy okazji, czemu ja mam płacić komuś za lot powrotny?
  • Odpowiedz
To ja tylko przypomnę, że te czartery to wymysł rządu, który postanowił za hajs podatników dotować sobie linię lotniczą w czasie kryzysu


XDDDDDDDDDD

Ile zarobią na jednym locie? Ile tych lotów będzie? Ze 20?

Super interes, bulwo!

Nie dziwię się, że Nowoczesna nie umiała rozliczyć dotacji, a PO musiała zabrać kasę z OFE, bo inaczej wpieprzyliby się w limity zadłużenia, skoro ich wyborcy to tacy ekonomi.
@LepiejWcaleNizPozno:
  • Odpowiedz