Wpis z mikrobloga

Polski rząd reaguje tak mocno bo zdaje sobie sprawę, że nasza służba zdrowia sobie nie poradzi w przypadku wybuchu epidemii. Najpierw olewali lekarzy i zachęcali do wyjazdu, szpitale z wielkimi długami, to teraz nie chcą za wszelką cenę aby ciężar walki z wirusem był przeniesiony na służbę zdrowia!
Nie neguję drastycznych środków jakie zostały wdrożone, ale zwracam uwagę, że teraz odbije się czkawką nam wszystkim bardzo optymistyczne podejście naszego rządu w kwestiach planowania budżetu i dofinansowywanie nie tych sektorów co trzeba. Zamiast TVP i świadczeń socjalnych powinni dofinansować służbę zdrowia i odciążyć gospodarkę. Nie jesteśmy przygotowani ani do kryzysu sanitarno-epidemiologicznego ani do kryzysu gospodarczego! Z tym, że o ile ten pierwszy ciężko przewidzieć, tak ten drugi był pewny jak 2+2 cykle koniunkturalne, są naturalne i pewne, dramatem jest to, że koronawirus uderzył akurat na szczycie co tylko wzmocni kryzys...

Szykują się ciężkie i ciekawe czasy złapcie się czegoś mocno!
dodałem też wykopalisko w temacie
wykop

#kryzys #ekonomia #epidemia #wirus #bekazpisu #koronawirus
  • 14
@Singularity00: Nie neguję jednak dużo lepiej jak już i tak planowali wydoić budżet pod korek to mogli wydać na służbę zdrowia, a nie np TVP
@Fan_Morawieckiego: Czytaj ze zrozumieniem nie chodzi czy i ilu ostatecznie wyjechało ale o podejście rządu, który najpierw olewa tę grupę społeczną "niech jadą", a teraz na ich barkach będzie ratowanie ich i naszej dupy.
@konserwix: kolejny co?
Czytaj ze zrozumieniem nie chodzi czy i ilu ostatecznie wyjechało ale o podejście rządu, który najpierw olewa tę grupę społeczną "niech jadą", a teraz na ich barkach będzie ratowanie ich i naszej dupy.


@rysiul86: To zarzucasz rządowi, że nie chce, aby, cytuję:
ciężar walki z wirusem był przeniesiony na służbę zdrowia!

Plus akurat w kwestii zarobków obecny rząd zrobił bardzo wiele, zatrzymał tym odpływ lekarzy. Serio - z młodych wyjeżdżają pojedyncze
@rysiul86: lepiej wydać na tvp bo przynajmniej ludzie obejrzą dobre programy np. o historii i cokolwiek w pustych łbach po latach indoktrynacji lewackiej im zostanie bp system "kontroli nad zdychaniem zbyt wcześnie" w Polsce nie działa i nie będzie działał nigdy w tej formie nie ważne czy wlejesz weń 1 zł czy 100000zł. To jest dziura bez dna i tyle.

Jedyne lekarstwo: prywatna opieka zdrowotna wzorem USA + ewentualne dodatkowe podatki
@Fan_Morawieckiego: Tak rząd kosztem totalnego zatrzymania gospodarki będzie ratował sytuację, żeby nie wyszło jak szybko nasza służba stanie się niewydolna.

To chyba nie znasz sytuacji rezydentów, jak nie masz koneksji to załapać się jest ciężko z moich młodych znajomych połowa lekarzy jest za zachodnią granicą. Odpływ lekarzy zatrzymany likwidacją szpitali, jak masz mniej szpitali i oddziałów to i lekarzy mniej potrzebujesz.
@Singularity00: Akurat widzę, że nawet nie oglądnąłeś załączonego "wysrywu" już widzę sytuację stanów gdzie ludzie przed wielkimi kosztami ewentualnej hospitalizacji, będą unikać jak ognia diagnozowania wirusa. Służba zdrowia to nie jest taki prosty temat żeby załatwić ją frazesem "jedyne lekarstwo: prywatna opieka zdrowotna wzorem USA..."
@Fan_Morawieckiego: masz rację, że niewielu osobiście, ale oni znają swoich znajomych i chyba nie wiesz jaki jest wyścig szczurów na ostatnim roku medycyny, najlepsi znajomi (na studiach) jak tylko dowiedzą się o jakiś wolnych PŁATNYCH miejscach trzymają to w tajemnicy przed sobą. Mam wrażenie, że PiS bardzo mocno zaatakował propagandę w internecie nawet po wykopie widać jak w czasie kryzysu dwoją się i troją w celu wybielania i bronienia propagandy... Co
masz rację, że niewielu osobiście


@rysiul86: jak masz dwóch i jeden jest zagranicą to faktycznie połowa.

chyba nie wiesz jaki jest wyścig szczurów na ostatnim roku medycyny, najlepsi znajomi (na studiach) jak tylko dowiedzą się o jakiś wolnych PŁATNYCH miejscach trzymają to w tajemnicy przed sobą.


@rysiul86: Wziąłeś to z fanpage Zięby czy co?

Co do rezydentów to jeżeli to są odosobnione przypadki i tylko mój wymysł poparty pojedynczymi przypadkami
Bardzo merytoryczna odpowiedź, podałem Ci link do artykułu gdzie masz czarno na białym, ze to nie jest mój wymysł i dowód anegdotyczny.
Znam osobiście jako dobrych znajomych 4 lekarzy, 2 z nich wyjechało do Niemiec, druga dwójka o studiach wyjechała na rezydenturę do mniejszego miasta gdzie znalazła miejsca.
I nie nie znalazłem tego na fanpagu Zięby to są informacje z pierwszej ręki absolwentów z tamtego roku medycyny na Uniwersytecie Wrocławskim.
Absolwenci mają
Bardzo merytoryczna odpowiedź, podałem Ci link do artykułu gdzie masz czarno na białym, ze to nie jest mój wymysł i dowód anegdotyczny.


@rysiul86: Artykuł mówi o tym, że związki lekarskie chcą większe finansowanie ochrony zdrowia. Nie mówi nic o tym:

chyba nie wiesz jaki jest wyścig szczurów na ostatnim roku medycyny, najlepsi znajomi (na studiach) jak tylko dowiedzą się o jakiś wolnych PŁATNYCH miejscach trzymają to w tajemnicy przed sobą.

Znam
@Fan_Morawieckiego:

Artykuł mówi o tym, że związki lekarskie chcą większe finansowanie ochrony zdrowia. Nie mówi nic o tym:


To może wystarczy dodać dwa do dwóch? skoro chcą więcej kasy to chyba właśnie po to żeby ta rezydentura się opłaciła?

I bardzo dobrze. Nie może być 100 tysięcy lekarzy w Warszawie i 50 tysięcy w reszcie Polski. Liczba miejsc jest adekwatna do populacji. CELOWO. W Polsce, jak i na CAŁYM ŚWIECIE.

Ta