Wpis z mikrobloga

@lakukaracza_: ja już naprawdę nie mogę z tymi przygłupami s tym naszym średniowiecznym, mentalnym katotalibanie. Ograniczenie umysłowe dużej większości Polaków jest przerażajace.
  • Odpowiedz
to zapierdlaj z krzyzykiem w reku na przeciw wirusowi, Powodzenia


@exomars: poważnie nie słyszałeś o efekcie placebo? Dlaczego uważasz, że "wewnętrzna duchowość" nie może dać takiego efektu, w szczególnych przypadkach?
  • Odpowiedz
Dlaczego uważasz, że "wewnętrzna duchowość" nie może dać takiego efektu, w szczególnych przypadkach?


@Nieszkodnik:
Dlatego, że nie ma udokumentowanych przypadków takiego oddziaływania.
Placebo może poprawić samopoczucie i ogólne odczucia somatyczne organizmu, ale nie wyleczy niczego groźniejszego niż
  • Odpowiedz
  • 1
modlitwa to w zasadzie medytacja, jesli modlitwa wzbudza w Tobie wyniosle emocje to ma to na pewno pozytywny wplyw na Twoje cialo. I mowie to jako niewierzacy a praktykujacy medytacje.

Inna sprawa ze wiekszosc praktykuje klepando pacierza, wiec nic im to nie pomoze ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale faktem jest ze juz sama pewnosc siebie ze jestesmy chronieni przed wirusem przez Boga w pewnym stopniu ogranicza stres ktory
  • Odpowiedz
Przekonaj mnie - podaj źródła.


@brass: czyli nie masz pojęcia, o czym piszesz?
Proste, po polsku:

Pomimo informowania pacjentów o zastosowaniu metody placebo, udało się osiągnąć korzystne wyniki "leczenia" u osób borykających się z bólami pleców, depresją, alergicznym nieżytem nosa, zespołem jelita drażliwego i zaburzeniami nadpobudliwości ruchowej, czyli ADHD.

https://www.medonet.pl/zdrowie,czym-tak-naprawde-jest-placebo-,artykul,1724558.html
  • Odpowiedz