Wpis z mikrobloga

Pamięta ktoś dokładnie jak to było przy pandemii świńskiej grypy? Z tego co patrzyłem to w Polsce było ponad 2000 przypadków i niecałe 200 zgonów. Ogólne światowe liczby szły w miliony zarażonych i setki tysięcy zmarłych. Dlaczego wtedy nikt tak interweniował? Chodziło się normalnie do szkół i do pracy bo po mimo ogromnej ilości przypadków.

Czy może ognisko w Lombardii pokazuje wszystkim, że to jest dużo bardziej niebezpieczne od tamtej pandemii? Ja tego do końca nie rozumiem. Patrząc na liczby z tamtej pandemii to wydaje się że była niebezpieczna, ale chyba nie aż tak skoro wszystko w Europie funkcjonowało praktycznie normalnie.
#koronawirus
  • 16
@LucasSpider: bazując tylko na wlasnych doswiadczeniach to przy tamtej epidemii tylko cos gdakali,ze ohoho uhuhu i tyle - teraz media maja zgola inne podejscie i jest essa, nie mi oceniac czy prawidlowo jest teraz czy nie ale kurcze, wole tak niz w druga strone gdzie nic by nie zrobili.

tak czy siak zycze Ci zdrowia mireczku
@Simple-Man: Masz rację. Po prostu tutaj piszą, że przecież przeżyliśmy już pandemię świńskiej grypy, a tam było miliony zachorowań to przeżyjemy i to. A wtedy rzekomo media tego nie nagłaśniały. Ale przecież to jest zupełnie inna skala działań
@PoProstuMichal: Naprawdę? Nigdy nie wtajemniczałem się w ten temat bo świńska grypa to był można powiedzieć bardzo odległy temat i nie wpłynął na moje życie w jakiejś dużej mierze. Myślałem, jednak, że normalnie ludzie zarażali ludzi, tylko współczynnik zaraźliwości był mniejszy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LucasSpider: nie pamiętam jak wyglądała sprawa ze świńską grypą, ale kluczowy może być tu fakt że mając sars2 przez jakieś 2 tygodnie chodzisz jak gdyby nigdy nic i zarażasz.
@ZohanTSW teraz dużo więcej ludzi ma dostęp do Internetu i mediów społecznościowych. Dlatego jest on tak medialny. Mam wrażenie że co niektórzy tylko siedzą i udostępniają kolejne (często fake) newsy. Panika jest niewspółmierna do zagrożenia.
Pamiętam, że jak się przekraczało granicę, to trzeba było przejść się po wycieraczce. Nie pamiętam jedynie jaka to była epidemia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakacper: tak myślałem ostatnio że bitwy o makaron w biedrze to nie taka głupia sprawa. Ludzie mają zapasy na te 2 tygodnie i faktycznie mogą siedzieć w domach. Panika zadziałała trochę pozytywnie. Pytanie ile osób będzie zarażonych po tym, ale nawet jeśli dużo to i tak reszta jest pozamykana w domach na późniejszy okres
@PoProstuMichal Wydaje mi się, że świńska przenosi się między ludźmi. Syn kolegi rok temu miał świńską, a ze świniami na pewno kontaktu nie miał. Zapewne zarażenie nie jest łatwe jak przy covid, ale da się. Przy ptasiej jestem pewien, że ludzie jej między sobą nie przenoszą.