Wpis z mikrobloga

Pamięta ktoś dokładnie jak to było przy pandemii świńskiej grypy? Z tego co patrzyłem to w Polsce było ponad 2000 przypadków i niecałe 200 zgonów. Ogólne światowe liczby szły w miliony zarażonych i setki tysięcy zmarłych. Dlaczego wtedy nikt tak interweniował? Chodziło się normalnie do szkół i do pracy bo po mimo ogromnej ilości przypadków.

Czy może ognisko w Lombardii pokazuje wszystkim, że to jest dużo bardziej niebezpieczne od tamtej pandemii? Ja tego do końca nie rozumiem. Patrząc na liczby z tamtej pandemii to wydaje się że była niebezpieczna, ale chyba nie aż tak skoro wszystko w Europie funkcjonowało praktycznie normalnie.
#koronawirus
  • 16
  • Odpowiedz
@LucasSpider: bazując tylko na wlasnych doswiadczeniach to przy tamtej epidemii tylko cos gdakali,ze ohoho uhuhu i tyle - teraz media maja zgola inne podejscie i jest essa, nie mi oceniac czy prawidlowo jest teraz czy nie ale kurcze, wole tak niz w druga strone gdzie nic by nie zrobili.

tak czy siak zycze Ci zdrowia mireczku
  • Odpowiedz
@Grubyp_qKociamber: Ja też popieram wszystkie działania rządu. To co się dzieje w Lombardii pokazuje, że jak wirus lata sobie spokojnie bez ograniczeń to jest szalenie niebezpieczne. Jakby Europa się nie zamknęła to takie ogniska byłyby już wszędzie
  • Odpowiedz
@Simple-Man: Masz rację. Po prostu tutaj piszą, że przecież przeżyliśmy już pandemię świńskiej grypy, a tam było miliony zachorowań to przeżyjemy i to. A wtedy rzekomo media tego nie nagłaśniały. Ale przecież to jest zupełnie inna skala działań
  • Odpowiedz
@PoProstuMichal: Naprawdę? Nigdy nie wtajemniczałem się w ten temat bo świńska grypa to był można powiedzieć bardzo odległy temat i nie wpłynął na moje życie w jakiejś dużej mierze. Myślałem, jednak, że normalnie ludzie zarażali ludzi, tylko współczynnik zaraźliwości był mniejszy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LucasSpider: nie pamiętam jak wyglądała sprawa ze świńską grypą, ale kluczowy może być tu fakt że mając sars2 przez jakieś 2 tygodnie chodzisz jak gdyby nigdy nic i zarażasz.
  • Odpowiedz
@ZohanTSW teraz dużo więcej ludzi ma dostęp do Internetu i mediów społecznościowych. Dlatego jest on tak medialny. Mam wrażenie że co niektórzy tylko siedzą i udostępniają kolejne (często fake) newsy. Panika jest niewspółmierna do zagrożenia.
  • Odpowiedz
Pamiętam, że jak się przekraczało granicę, to trzeba było przejść się po wycieraczce. Nie pamiętam jedynie jaka to była epidemia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakacper: tak myślałem ostatnio że bitwy o makaron w biedrze to nie taka głupia sprawa. Ludzie mają zapasy na te 2 tygodnie i faktycznie mogą siedzieć w domach. Panika zadziałała trochę pozytywnie. Pytanie ile osób będzie zarażonych po tym, ale nawet jeśli dużo to i tak reszta jest pozamykana w domach na późniejszy okres
  • Odpowiedz
@PoProstuMichal Wydaje mi się, że świńska przenosi się między ludźmi. Syn kolegi rok temu miał świńską, a ze świniami na pewno kontaktu nie miał. Zapewne zarażenie nie jest łatwe jak przy covid, ale da się. Przy ptasiej jestem pewien, że ludzie jej między sobą nie przenoszą.
  • Odpowiedz