Wpis z mikrobloga

Cześć! Czy zna ktoś sposób na znalezienie klucza produktu MS Office 365 w systemie Windows 10??
Produkt jest subskrybowany od szkoły więc użytkownik klucza na oczy zapewne nie widział, otrzymał instalator na którym certyfikat wygasł. Niestety edukację ma za sobą. Sprawdziłem z 10 różnych keyfinderów i żaden z nich nie wykrył klucza pakietu Office. Postawiłem system na nowym dysku i chcę przenieść ten produkt. Po instalacji prosi o podanie klucza lub login na konto MS ale użytkownik nie jest właścicielem tej licencji i nie ma konta MS. ()
Serdeczne dzięki za pomoc!
#komputery #pcmasterrace #oprogramowanie #office365
  • 11
  • Odpowiedz
@mianek2107: Klucze Office 365 w subskrypcji aktywują się za pomocą konta online (szkoły lub pracy lub prywatnego) oraz aktywują się na 30 dni - i co tyle ponownie pytają o klucz serwera. Jeśli konto zostało wyłączone lub licencja odpięta przez administratora - Office wygaśnie
  • Odpowiedz
@Koliat: Zapytałem użytkownika czy ma konto Microsoft-u lub logował się na jakiekolwiek konto w celu aktywacji. Niestety nie ma żadnego konta a produkt zainstalowany w 2016 r. Albo mu ktoś to instalował albo po prostu nie pamięta.
  • Odpowiedz
@mianek2107: Wersje wieczyste aktywują się z grubsza "raz" - 2016, 2019 etc. - ale piszesz o Office 365, więc o subskrypcji - na pewno to chodzi o O365 a nie o 2016 / 2019 ?
  • Odpowiedz
@Koliat: Na starym dysku w systemie jest 365. W zakładce "konto" wyświetla, że produkt jest subskrybowany a poniżej jest opcja zaloguj się. Mimo to praca jest możliwa. Na nowym dysku zainstalowałem i prosiło o podanie klucza lub login na konto Microsoftu. Kiedy pominąłem logowanie to ukazała mi się wersja próbna 2013 i prosi o aktywację. W ogóle instalator ma 1mb wagę i wszystko ciągnął z serwera co trwało kilka dobrych
  • Odpowiedz
Niestety edukację ma za sobą.


@mianek2107: zatem nie moze korzystać z office 365 ktory jest aktywowany logując sie do konta uczelnianiego/szkolengo, które zostalo wygaszone w tryb absolwenta lub podobnie
  • Odpowiedz
@ja_kasztan: W teorii nie może a tak na prawdę pakiet normalnie działa i nie ma żadnego komunikatu żeby aktywować produkt lub zalogować się do konta MS. Dlatego chciałbym przenieść to na nowy dysk. Wiem, chora sytuacja. A użytkownik mnie dziś jeszcze zaskoczył twierdząc, że skontaktuje się jutro z kimś od kogo otrzymał dostęp do tego pakietu. Cóż, niech próbuje.
  • Odpowiedz
@mianek2107: Edukacyjny Office ma licencję najczęściej na rok. Po zakończeniu edukacji klucz będzie ważny przez od od jego ostatniego odnowienia i wtedy będą się pobierały aktualizacje.
  • Odpowiedz