Wpis z mikrobloga

@panpieprz: W tej chwili robię tylko fiszki w gimpie na bloga. Na androidzie używam fiszek z pleco, świetnego słownika, jednak można z niego uczyć się wyłącznie chińskiego. Jeśli chodzi o pozostałe języki, podobno świetnie sprawdzają się Anki, zarówno na telefon, tablet jak i komputer. Ja osobiście jakoś nie mogłem się przekonać do tego programu(ściągnięte fiszki mi nie działały, samemu przygotowywać to trochę strata czasu według mnie - ale nie wgłębiałem się
  • Odpowiedz
@yongrui: heh ;) Anki znam na wylot, ale jestem właśnie ciekaw czego używają inni. Jestem obecnie w trakcie tłumaczenia podręcznika do Anki, póki co mam połowę z górką. Z Anki jestem b. zadowolony, ale to prawda, że trzeba się zagłębić w ten program trochę. Długie rozmowy na ten temat odbywają się na forum Anki, a że nieprzystępny dla nowych użytkowników i tych mniej obeznanych z komputerami itd. itd.

Nie zgadzam się
  • Odpowiedz
Niestety nie jestem w zasadzie wcale obeznany z Anki, dlatego odesłałem do linka :) Z tego co piszesz wynika, że to naprawdę program godny uwagi. Szkoda, że fiszki ściągane nie są do końca godne zaufania. Tworzenie własnych niestety u mnie nie wchodzi w grę, gdyż staram się ograniczać czas spędzany przed wszelkimi ekranami, i jednak w takim wypadku wolę nadal walczyć z papierem :)
  • Odpowiedz