Wpis z mikrobloga

Wpadłem na pomysł, żeby nauczyć się #spawanie metodą TIG. Chciałbym się uczyć na czarnej stali, czy to dobry pomysł? Jaki sprzęt muszę zakupić do spawania tą metodą? Ile cebulionów mnie taka zabawa będzie kosztować? Chciałbym zakupić spawarkę typowo TIG - widziałem, że w sieci dominują urządzenia kilkumetodowe, czy takie mają w ogóle sens? Szczerze mówiąc, wolałbym chyba coś tylko pod TIG, budżet na urządzenie spawalnicze raczej skromny, max 1500-2000, ale w sumie im mniej, tym lepiej. . Prócz samej spawarki co mi będzie potrzebne? Są jakieś specjalne akcesoria do TIGA? Jeśli moje pytania są idiotyczne, to wybaczcie, ale zajmuję się typowym spawaniem pierdół metodą MAG i chciałbym się zwyczajnie przekonać, czy jestem w stanie w ogóle robić jakąś karierę w tej branży, czy lepiej szukać sobie innej alternatywy zawodowej.

#pracaspawaczamnieprzeistacza
  • 4
@StraconeZycie: Jest jeszcze opcja iść na budowę do przyuczenia na montera rur. Na początku będziesz docinał i fazował rury, ale prędzej czy później z braku laku szef może zaproponować naukę spawania i tak się nauczysz. To chyba najlepsza opcja według mnie.
@styxu: Z tym, że ja powiedzmy, że zajmuję się spawalnictwem zawodowo - prowadzę działalność produkcyjną, gdzie prowadzę prace spawalnicze metodą MAG. Z tym, że to spawanie typowo w stylu bramy i płoty - cienkie profile, proste fuchy niewymagające super precyzji i jakości. Chcę się jakoś rozwinąć w tej kwestii i stąd mój pomysł na samodzielną naukę TIGA po godzinach, a jeśli uznam, że moje ręce dadzą radę, to papiery i ewentualnie
@StraconeZycie: Jak to mówią starzy spawacze ,,bez drutu to i małpa się nauczy,, ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak na poważnie to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś uczył się spawać tigiem , wcale to jest takie trudne.
Na początek wystarczy Magnum za 1200pln, fajnie żeby miała opcje regulacji opadania prądu.
Oprócz spawarki potrzebny będzie Ci reduktor do gazu, sama butla z gazem i elektrody.
No i podstawowe
@StraconeZycie: Może moja opinia nie będzie zbyt popularna ale proponowałbym kupić jakąś spawarke MMA używaną z tych "przemysłowych" bo można ciekawe oferty wyrwać i za przyzwoitą sume kupisz sobie konia roboczego do każdej pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) a taka spawarka to już starczy do końca życia a i sama naprawa nie będzie trudna w transformatorowej bo jest mniej elektryki , co kto woli jak chcesz nową