Wpis z mikrobloga

Spadki spadki i po spadkach. Grarulacje tym co kupowali wczoraj w sowitym dołku. EBC, FED, bank Japonii, Chiny i tak dalej zaczną drukowanie masowej ilości pieniądza i spadków nie będzie. Teraz powoli do góry, a jak sie wszystko ustabilizuje to zaczną upychać w rynek po cenach przed spadkami, co umozliwi im spłatę zadłużenia z nadwyżką. Dobrze to wymyśliłem? Wszystko dziś powolutku w górę, Ameryka dziś też na +, bo FED zaczął interwencje na ogromną skale. Majstersztyk.
#gielda
  • 12
@dziadeq: No tak na oko się dodrukuje pieniądz, linie lotnicze się wesprze gigantyczną ilością pieniędzy, a jak nie to będą tanie przejęcia, do turystyki i sportu też się dosypie i po problemie. Ot problem rozwiązany.
@dziadeq: Dziś trump uspokoi rynki, powie że wpompuje biliony w gospodarke żeby zrobić america great again i zaraz na S&P będzie równoważenie w górę. I to jest całkiem możliwy scenariusz, bo tam ogromna ilość funduszy emerytalnych opartych jest na rynku akcji, a Trump przed wyborami nie może sobie pozwolić na kolejne takie spadki na giełdzie, bo prawie każdy amerykanin oberwie. Za czym idzie w poniedziałek u nas rówież w górę i
@DeusCthulhu: Wczoraj FED wpompował 500 mld dolarów, a i tak dzień skończyli na minusie. Jak dla mnie to jeszcze nie koniec spadków, dzisiaj byłem na zakupach i powoli widać histerię. W dodatku w Stanach Zjednoczonych liczba chorych jest mniejsza niż w pojedynczych państwach Unii. Chińczycy powoli zaczynają w miarę panować nad sytuacją, ale tam podejście do człowieka jest całkowicie odmienne niż w Europie i USA, u nas będzie z tym trochę
@P47ryk: ale Ty nie rozumiesz że w USA miliardy będą tracić bo turystyka zaraz będzie w kryzysie, loty czeka upadłość, sport miliardowe straty nie mówiąc o innych rzeczach. Myślisz że jak wpompują nawet tryliony na giełdę to ludzie zaczną chodzić, latać, jeździć na wycieczki? W Chinach 3 miesiące walczą z wirusem w tym 2 miesiące BAARDZO POWAZNIE, otujac miliardowe albo nawet kilkunastomiliardowe straty a to nie koniec. A mimo że spada
@dziadeq: ja wiem, ja wiem, rozumiem. Mówię tylko bo rozmawiamy o giełdzie, że Trump zrobi wszystko żeby to nie spadło. Po prostu podstawi respirator w postaci nieskończonej drukrni i będzie robił wszystko by nie doszło na rynku akcji do tego co było w 2008 a nawet i gorzej, bo teraz jeszcze więcej amerykanów ma swoje oszczędności na starość ulokowane w rynku akcji, z czego zdają sobie sprawy. I nawet jakby mieli
@DeusCthulhu: w normalnych warunkach to by zadziałało

ludzie korzystają z wycieczek ale biura upadaja i grozi kryzys -> pompowanie kasy i drukowanie w biura kasy i moga one działać dałej, ludzie nadal korzystaja i sie kreci

ludzie korzystają z lotów ale firmy lotnicze powoli bankrutuja -> pompowanie kasy i drukowanie w te firmy kasy i moga one działać dałej, ludzie nadal korzystaja i sie kreci

obecnie jest tak: ludzie nie korzystają