Wpis z mikrobloga

Po czyjej stronie leży obowiązek zakupu ubezpieczenia na dojazd do domu gdy kupuję auto od handlarza na fakturę?
Tzn. gość coś kombinuje ,wysłał mnie z kopią brief abym sam sobie kupił ale tak się przecież nie da. Pytanie tylko czy on ma prawny obowiązek zapewnić takie ubezpieczenie czy coś?

#motoryzacja #ubezpieczenie
  • 23
@bidzej: To niedobrze, to będę musiał pojechać po dokumenty, kupić go fizycznie, wrócić do agenta aby mi ubezpieczył i dopiero wtedy go odebrać... :/
No cóż. Z 3 lata temu inny handlarz wypisał mi OC na jeden dzień i mogłem sobie wrócić do domu, ale ten zawzięcie idzie w roczne OC od jego koleżki, ciekawe dlaczego...
@vegetassj1: Się domyślam ;p W sumie to oby cena OC była dobra - ale obawiam się, że zrobi cenę bardzo dobrą, a później listem przyjdzie mi wyrównanie bo gość na ściemnia w systemie
@LrPrl takze czytaj co podpisujesz
Ewentualnie: niech zrobi oc na 30 dni na sprzedajacego i tyle
Przerejestrujesz auto i ubezpieczysz juz sobie jak chcesz i gdzie chcesz np. u mnie
@alpengold: i prawdopodobnie zechce abym ja to opłacił, a to praktycznie 1/5 tego co zapłacę u ubezpieczyciela za samo oc...

@Jestem_Tutaj: czyli na podstawie kopi brief'a jesteś w stanie opłacić oc na dowolną osobę?
@LrPrl: nie mówię o opłacaniu, tylko o zawarciu polisy na posiadacza, wszedłeś w posiadanie pojazdu
jeśli pojazd wyrejestrowany - roczne na nabywcę z obowiązekiem rejestracji auta lub 30dniowe na autohandel
@LrPrl: OC komisowe na 30 dni to jakieś 80zł. Oczywiście kupujesz auto na fakturę? Podejrzewam że auto jest sprowadzone? Ma tablice zagraniczne? Jeżeli tak to nie możesz na nich wracać na kołach.
@Jestem_Tutaj: Ale w tym problem, że nie wszedłem, mój agent właśnie to powiedział, że jeżeli do tego bym miał fakturę to bez problemu, ale ja nie mam faktury mam tylko kopię briefa, bo ja tylko zadatkowałem zakup
@Jestem_Tutaj: A kto to wie... Tzn. Handlarz wie ale ja nie i w sumie nie pytałem - niestety jeżeli chodzi o kwestie administracyjne to jestem trochę jakby to ująć... Zielony jak trawa na wiosnę, tak naprawdę sprawdziłem wszystko jeżeli chodzi o stan techniczny itp.

@Pio23: Nie jestem pewien wydawało mi się, że są metalowe ale ręki nie dam sobie uciąć. Pewien jestem tylko tego, że te tablice zgadzają się z